Napilt Veerpalust jagu saanud Tammjärv krooniti Eesti meistriks

Karel Tammjärv.
Karel Tammjärv. Foto: Tairo Lutter

Otepääl toimuvatel murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel võitis meeste 15+15 km suusavahetusega sõidu Karel Tammjärv, edestades vaid 3,2 sekundiga Andreas Veerpalut. Pronksi sai kaela võitjale 37,2 sekundiga kaotanud Martin Himma.

Klassikadistantsilt tuli esikolmik veel koos, olles jälitajad paarikümne sekundi kaugusele jätnud. Ka 22,5 km vaheajapunktis püsis 19-aastane Himma veel konkurentide kannul, ent loovutas lõpuks viimase kolme 2,5 km pikkuse ringiga pool minutit. Esikolmik oli siiski omaette klassist, sest neljanda koha saanud Mart Kevin Põlluste kaotas Tammjärvele viimaks juba ligi viis minutit. Kokku lõpetas 21 startinust kaheksa meest, sõidu jätsid teiste seas pooleli Algo Kärp ja Marko Kilp.

Naiste 5+5 km distantsil võidutses suvel tippsportlase karjäärile joone alla tõmmanud Tatjana Mannima, edestades finišis 7,3 sekundiga Mariel Merlii Pullest. Mannima ja Pulles tegid konkurentidega vahe sisse juba esimese ringiga, suusavahetusse tuldi 35-sekundilise eduga lõpuks kolmanda koha saanud Kaidy Kaasiku ees. Lõpujoonel kaotas Kaasiku Mannimale juba 48,2 sekundiga. Lõpetas 17 naist.