Unitedi legend plaanib naasmist: Fergusoni aja mentaliteet tuleb tagasi tuua

Peter Schmeichel.

FOTO: Brian Rasmussen/SCANPIX / Code 93010

Manchester Unitedi legend Peter Schmeichel plaanib klubisse naasta, avaldades soovi kandideerida ametikohale, mida United plaanib konkurentide eeskujul viimaks luua.

Unitedil puudub jätkuvalt jalgpallidirektor ja üleminekutega on seni tegelenud tegevjuht Ed Woodward, talle heidetakse aga ette jalgpallialase kompetentsi puudumist. Schmeichel leiab, et saaks selles ametis hästi hakkama, sest tunneb klubi läbi ja lõhki, vahendab BBC.

Teisipäeval vallandas United senise peatreener Jose Mourinho ja nimetas hooaja lõpuni tema asemikuks klubi endise ründetähe Ole Gunnar Solskjaeri. Norralase debüütmängus saadi eile õhtul võõrsil 5:1 jagu Cardiff Cityst. «Kavatsen oma nime kirja panna,» sõnas Schmeichel jalgpallidirektori konkursi kohta. Tõenäoliselt tuleb taanlasel siiski rinda pista nii mõnegi oma ala spetsiga, näiteks on Unitediga seostatud Paul Mitchelli, kes värbas varem mängijaid Tottenhamile ja Southamptonile ning töötab praegu Saksamaa tippklubis RB Leipzig.

«Kõigi pilgud langeksid mulle, aga ma ei pelga seda. Tegu oleks suure muutusega, aga ma tahan end jälle jalgpalliga siduda,» rääkis 55-aastane Schmeichel, kes pidas Taani koondise eest karjääri jooksul 129 mängu ning kandis kaheksa aastat Unitedi särki, võites viis liigatiitlit, kolm Inglismaa karikat ja Meistrite liiga. 1999. aasta Meistrite liiga finaalis, kus United alistas dramaatiliselt Müncheni Bayerni, seisis Schmeichel väravas, vahetusest mängu sekkunud Solskjaer lõi aga üleminutitel võiduvärava.

Schmeicheli hinnangul peab United uuesti üles leidma põhimõtted, mis valitsesid klubis Sir Alex Fergusoni treeneriajal. «See identiteet tuleb tagasi saada. Klubi vajab Sir Alexi mentaliteeti ja selle peaks tagasi tooma keegi, kes tema käe all mängis. Jäin mõtlema: kas mul on vajalikud omadused olemas? Kui sellele küsimusele oma peas jaatava vastuse saan, kandideerin kindlasti. Mul on pühade jooksul otsuse langetamiseks aega,» tõdes Schmeichel.

Tagasi üles
Back