Galerii: Chisora ööbikuid kuulama saatnud Whyte solvus väljakutse üle tõrkunud Joshua peale

Poksi raskekaalumatš brittide Dereck Chisora ja Dillian Whyte'i vahel kujunes tuliseks andmiseks ning lõppes karmi nokaudiga. Whyte lõi kaasmaalase 11. raundis põrandale ning esitas seejärel väljakutse saalis viibinud Anthony Joshuale. Meistrivöid enda käes hoidva Joshua vastus Whyte'ile aga ei meeldinud.

Mõlemapoolselt aktiivne matš sai lõpu 11. raundis, kui Whyte'i vasakhaak tabas Chisora lõuga ja saatis neli aastat vanema mehe otsejoones põrandale. Hoop oli nii võimas, et Chisoral kulus toibumiseks tükk aega ning teda tohterdati mitu minutit põrandal, enne kui istuma aidati.

Ülimalt tasavägist matši juhtis seejuures nokaudi hetkeks kohtunike häälega väga napilt Chisora ning seda hoolimata asjaolust, et temalt võeti koguni kaks punkti. Esimese neist kaotas Chisora löögi eest allapoole vööd, teise võttis kohtunik temalt küünarnukilöögi tegemise eest. Ometigi olid kaks kohtunikku kolmest matši lõppemise hetkeks hinnanud punktidega kõrgemalt just Chisora tegutsemist.

Joshua: mu esimene valik on Wilder, teine Fury

Pärast võidukõnet esitas Whyte aga väljakutse WBA, WBO ja IBFi tiitlivööde omanikule Joshuale, kes istus ringi ääres kui Sky Sportsi ekspertkommentaator. Joshua astuski ringi servale ja tunnustas Whyte'i võidu puhul. Ent kui Whyte nõudis kordusmatši - 2015. aastal sai Joshua temast jagu -, kinnitas Joshua oma varasemaid sõnu, et tema esmane eesmärk on poksida hiljuti Tyson Furyga viiki leppima pidanud Deontay Wilderiga, kelle käes on WBC tiitlivöö.

Joshua nimekirjas on teisel kohal Fury ning alles kolmandal Whyte. «Me teame kõik nimekirja. Seal on number üks ja number kaks. Kui on veel keegi, kes võimalust väärib, oled see sina,» ütles Joshua Whyte'il. See aga Whyte'ile ei meeldinud, ta esines pika solvanguid täis tiraadiga ja marssis ringist minema, jättes Joshua ja poksipromootori Eddie Hearni intervjueerija küsimustele vastama. Ka Hearn kinnitas, et Joshua ja Whyte'i matši võib oodata, kuid enne tahab Joshua vastamisi minna kas Wilderi või Furyga. «Küsimus pole, kas, küsimus on - millal,» lubas Hearn, lisades, et niikuinii saab Whyte'ist tema hinnangul peagi ametlik väljakutsuja.

Kes astub ringi aprillis?

«Ma tahan selle lõngusest s*tapeaga poksida,» kuulutas Whyte ringist ning pärast spektaaklit uuesti Skyle intervjuud andnud Joshua pani sellist suhtumist pahaks. «Ta on idioot. Mina näitasin lugupidamist üles ja ütlesin: vaata, Dillian, ma lõin su mõne aasta eest puhtalt nokki. Aga unustame selle, oleme mõlemad sammu edasi astunud. Näitame nüüd, kumb on parem poksija. Tema tõmbas selle peale tuurid üles. Okei, rahu. Aga kui ta minuga ringi astub, siis uskuge, ükski neist raskekaallastest pole minu tasemel,» rõhutas Joshua.

Palju sõltub nüüd sellest, kuidas kulgevad läbirääkimised seoses 13. aprillil Wembleyl toimuva matšiga. Siiani pole selge, kes seal Joshuale vastu astub. Wilder ja Fury peaksid pidama kordusmatši, ent Hearn üritab Wilderile auku pähe rääkida, et too siiski esmalt Joshuaga madistaks. Väike võimalus on, et kui kellegagi kokkuleppele ei saada, kohtub Joshua hoopis 24 matši jooksul alistamatuna püsiva ameeriklase Jarrell Milleriga.

Tagasi üles