NFL peab Coltsi ja Titansi lahingut (kahjuks) viimase vooru magusaimaks mammuks

Margus Hunt

FOTO: Bobby Ellis/AFP/Scanpix

Eestist Margus Hundi käekäigule kaasa elavaid spordihuvilisi ootab ees kaks unetut ööd. Kui vastu 1. jaanuari on selle põhjuseks šampanja ja saluut, siis vastu 31. detsembrit Indianapolis Coltsi ja Tennessee Titansi lahing. NFL otsustas, et mängu algusajaks saab meie aja järgi 3.20.

Algselt pidanuks kantripealinnas Nashville’is toimuv mäng algama meie jaoks 30. detsembri õhtul kell 20.00, USA idarannikul kell üks päeval, kuid NFL mängis kalendri ringi ja nihutas matši «prime time’i» ehk kõige magusamale teleajale. Põhjus selleks otsuseks on lihtne: Coltsi ja Titansi lahingust on oodata kompromissitut võitlust, sest võitja jätkab play-offis, kaotaja jaoks on hooaeg aga lõppenud.

See tähendab, et just Hundi mäng on ainus, mida näeb terve USA, sest samal ajal ühtegi teist lahingut enam ei toimu. Päeva kahel varasemal lahtilöögiajal peavad ülejäänud meeskonnad tähelepanu eest heitlema kuue või seitsme konkureeriva matšiga.

Colts ja Titans on mõlemad senise hooaja peale võitnud üheksa kohtumist ja kaotanud kuus. Korra on Colts juba ka titaanide skalbi võtnud, kui novembris tümitati divisjonirivaale 38:10. Seda aga koduseinte toel. Nüüd tuleb võit võtta karukoopas.

Stsenaariumid viimaseks mängunädalaks

Colts peab ise igal juhul Titansi alistama, muidu jääb play-offi uks neile suletuks. Teiste mängude tulemustest oleneb aga, kellega ja kus esimeses ringis kohtutakse.

1) Kui Houston Texans kaotab Jacksonville Jaguarsile ja Baltimore Ravens ei võida Cleveland Brownsi, võidab Colts divisjoni ja kohtub play-offis koduväljakul Texansiga.

2) Kui Houston Texans võidab Jaguarsi, kohtub Colts Texansiga võõrsil.

3) Halvim variant oleks, kui Texans kaotab Jaguarsile, aga Ravens võidab Brownsi. Sellisel juhul võidaks Colts küll divisjoni, mis annaks play-offi avamänguks koduväljakueelise, kuid seda tuleks kaitsta Los Angeles Chargersi vastu, kes olnud tänavu paremas hoos kui Texans.

Tagasi üles