Noored iluvõimlejad sattusid holokausti-skandaali

Hispaania nooruke iluvõimleja

FOTO: Facebook / Real Federación Española de Gimnasia

Hispaanias vallandus skandaal, kui kohalikel iluvõimlemise meistrivõistlustel esitati holokaustiteemaline kava, millest ei puudunud koonduslaagri triibuline vangiriietus ja asjakohane muusika, vahendab Times of Israel.

Pamplonas toimunud Hispaania meistrivõistlustel saatis 12-aastaseid võimlejaid muusika Roberto Benigni 1997. aasta filmist «La vita è bella», kus juudist isa proovib oma poja ees teeselda, et perekonna viimine koonduslaagrisse on vaid mäng.

Sellise temaatikaga kava ning Auschwitzi koonduslaagrile viitavate kostüümide kandmine tekitas Hispaanias aga palju poleemikat, seda eriti antud Facebooki postituse all. Neiud Pamplonas ei võitnud, kuid kohalik alaliit kinnitas, et eelkõige hinnati oskusi, mitte kava teemat.

Holokaustiteemalised kavad on ennegi spordimaailmas poleemikat tekitanud, näiteks sattus Saksamaa iluuisutaja Nicole Schott Pyeongchangi olümpial oma kriitika alla kui uisutas filmi «Schindleri nimekiri» jaoks loodud muusika taustal. Sotši olümpiamängudel uisutas sama muusika järgi ka venelanna Julia Lipnitskaja.

2016. aastal sattus põlu alla Torino olümpiavõitja Tatjana Navka, kes kandis Vene telekanali populaarses saates «Jääaeg» tantsides kuusnurksete Taaveti tähtedega kaunistatud vangirõivaid. Tema ja Andrei Burkovski said küll kohtunikelt kiita, ent sotsiaalmeedias ja uudistekanalites nimetati nende teguviisi põlastusväärseks. 

Tagasi üles