Liverpool sai hakkama omalaadse saavutusega

Xherdan Sgaqiri lõi Unitedile kaks väravat ja Liverpool jätkab liiga liidritena. Foto: Phil Noble / REUTERS

Aasta lõpuks Inglismaa kõrgliigat juhtima asunud Liverpool sai hakkama omalaadse saavutusega.

Liverpool lõpetas 2018. aasta Inglismaa kõrgliigas kindla 4:0 võiduga Newcastle'i üle. Skoori avas 11. minutil Devjan Lovren. Teisel poolajal suurendas penaltist edu Mohamed Salah, seejärel said tabamused kirja ka Fabinho ning Xherdan Shaqiri.

Ühtlasi sai Liverpool tänu sellele võidule kirja ka omapärase uue saavutuse. Nimelt lõppes antud kohtumisega Inglismaa kõrgliigas esimene mängudevoor, ehk kõik meeskonnad on nüüdseks omavahel kohtunud. Liverpool juhib esimest korda antud hetkeks Premier League'i ajaloos Inglismaa kõrgliigat vähemalt 6 punktiga

Inglismaa liiga sai Premier League'i nime 26 aastat tagasi ning selle aja jooksul pole Liverpool suutnud kordagi saavutada poolaastaks sellist edu. Sel aastal juhitakse liigast aga Tottenhami ees kuue punktiga ning Manchester City ees seitsme punktiga.