Postimees TV: Doncici NBA-karjääri resultatiivseim mäng Mavericksi ei päästnud

Viljar Voog

Vigastatud LeBron James ja Rajon Rondo istusid tsiviilriietes varumeestepingil ning pidid vaatama, kuidas Los Angeles Lakers vandus «kodusaalis» 107:118 alla linnarivaal Clippersile.

Kolm veerandit tasavägisena kulgenud mäng läks Lakersil käest viimase veerandi algul, kus lubati Clippersil teha 13:0 spurt. Seda edu enam samuti Staples Centerit koduks kutsuv, aga protokollis võõrsilmeeskonnaks märgitud Clippers enam käest ei andnud.

Mängu resultatiivseimaks kujunes pingilt sekkunud Clippersi tagamängija Lou Williams 36 punktiga. Lakersi vankrit vedas 24 silma visanud Kyle Kuzma.

Dallas Mavericksi eest oli taas resultatiivseim Luka Doncic, kelle arvele jäi 34 punkti, noore mehe noore karjääri parim saldo, lisaks kolm resultatiivset söötu ja kaks lauapalli. Kõigest sellest jäi Mavericksile aga väheks, sest New Orleansis tuli tunnistada Pelicansi nappi 112:114 paremust. Sealjuures oli Doncic 1.18 enne mängu lõppu ise viinud tabava kaugviskega Mavericksi 112:111 juhtima, kuid kaotas järgmisel rünnakul palli, millele järgnes võõrustajate 2+1 rünnak. Dallase klubile jäi ka viimase rünnaku võimalus, kuid nelja sekundiga viskele ei jõutud. Võitjate parim oli Anthony Davis 48 punkti ja 17 lauapalliga.

Õhtu ainsas lisaajale läinud mängus saatis edu Atlanta Hawksi. Võõral väljakul alistati Minnesota Timberwolves lõpuks 123:120. Kodumeeskond võinuks normaalaja viimasel rünnakul matši saatuse enda kasuks keerata, kuid Justin Anderson pani Derrick Rose keskpositsiooniviskele käe peale.