Silver Tabo
Mattias Käit (palliga).
Mattias Käit (palliga). Foto: FULHAM FC

Eesti jalgpallikoondise poolkaitsja Mattias Käit naasis viis kuud kestnud vigastuspausilt, kui kuulus Fulhami U23 meeskonna ridades koduväljakul algkoosseisu Middlesbrough’ duubelvõistkonna vastu.

Mullu septembris käis 20-aastane Käit sportlase songa operatsioonil ning senine viimane mäng Fulhami duubelrivistuse eest pärines 10. augustist, kui Manchester Unitedi eakaaslaste vastu saadi 90 minutit mänginud eestlase abiga koduväljakul kirja 2:2 viigitulemus. Ühtlasi oli toona tegu Fulhami U23 võistkonna käimasoleva hooaja esimese kohtumisega.

Mõnevõrra märgilisena särasid ka pärast tänase mängu lõppu Middlesbrough’ga tablool 2:2 viiginumbrid. Käit sai kirja 68 minutit, mil sekkus tema asemel väljakule 16-aastane inglasest poolkaitsja Fabio Carvalho. Seejuures tulid kodumeeskonna jalgpallurid välja 0:2 kaotusseisust, kuna juba 7. minutil skooris vastaste eest ründaja Amadou Sylla ning 61. minutil sai duubeldas seisu penaltipunktilt poolkaitsja Ben Liddle. Kodumeeskond suutis aga tänu Stephen Humphrysi ja Jerome Opoku väravatest saada kirja väärtusliku viigipunkti.

Premier League 2 teises divisjonis hoiab Fulhami duubelmeeskond 12 võistkonna konkurentsis 14 punktiga 9. kohta. Middlesbrough’ paikneb 18 silmaga ühe enam peetud kohtumise juures 7. kohal. Fulhami duubelrivistuse järgmine kohtumine leiab aset täpselt nädala pärast, kui minnakse võõrsil vastamisi Manchester Unitedi U23 tiimiga.