R, 8.12.2023

Mercedese boss seadis Bottasele uueks hooajaks kõva väljakutse

Silver Tabo
Copy
Valtteri Bottas (vasakul) ja Mercedese meeskonna pealik Toto Wolff arutamas.
Valtteri Bottas (vasakul) ja Mercedese meeskonna pealik Toto Wolff arutamas. Foto: XPB / XPB Images/Press Association Images

Vormel 1 sarja kuuluva Mercedese meeskonna pealik Toto Wolff sõnas, et möödunud hooaja kokkuvõttes viienda kohaga lõpetanud Valtteri Bottas peab 2019. aastal esinema Lewis Hamiltoniga samal tasemel, et säilitada endale meeskonnas koht ka järgmiseks aastaks.

29-aastasel soomlasel jäi seljataha kehv hooaeg, mille jooksul ei suutnud ta heast algusest hoolimata võita mitte ühtegi etappi. Samal ajal tuli tema kõrval teist aastat järjest maailmameistriks viimase aja valitseja Hamilton, kel jäi viimati pärast 2014. aastat tiitel võitmata 2016. aastal, mil triumfeeris viimase tiimikaaslane Nico Rosberg.

Kui tulla tagasi Bottase juurde, siis on teada, et tuleval hooajal kuulub Mercedese kolmanda piloodi ehk nii-öelda varusõitja roll Esteban Oconile. 22-aastane prantslane võib suurema vastutuse osaliseks saada juba järgmisel hooajal – eriti kindel on see väide siis, kui Bottas ei suuda tõusta kõrgesse mängu. Ehkki mõneti toob Wolff soomlase kehva hooaja põhjusena välja ebaõnne, siis Mercedese boss on Bottasele selgeks teinud, et viimasel tuleb enda esitusi parandada.

«Valtteri teab täpselt, kus ta peab tuleval hooajal olema,» sõnas Wolff. «Kogu ebaõnn peab jääma maha ning tal tuleb esineda Lewisega samal tasemel. Ta vajab seda 2020. aastaks,» lisas ta.

Wolff hoiatas, et kõnealune väljakutse võib olla sel aastal eelmise hooajaga võrreldes raskem, kui Hamilton jätkab säramist. «Lewise paremaks muutumine tähendab, et Valtteril tuleb ennast samuti parandada. Ma olen tema arengut näinud kogu aja, mis ma olen temaga koos veetnud, kuid me räägime siinkohal viiekordse maailmameistri vastu võitlemisest,» toonitas Wolff.

«Viiekordse maailmameistri alistamine tema võimete tipul saab olema väga raske ning Valtteri teab seda. Aga ma usun, et temas on see olemas. Ta suudab võita – ta sai 2018. aastal häid kogemusi, kuid võidu saavutamiseks oli tal omajagu ebaõnne või paiknes ta lihtsalt halval positsioonil,» tõdes Wolff. «Kui ta suudab saavutada positiivse hoo, siis võib Valtteri tulla maailmameistriks,» kinnitas ta.

Vormel 1 sari saab avalöögi 17. märtsil, mil sõidetakse Melbourne’i ringrajal Austraalia GP.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles