Eesti noortekoondis võitis BSBC turniiril esikoha

Korvpall

FOTO: Margus Ansu.

Eesti noormeeste U16 koondis alistas Balti mere maade karikaturniiri otsustavas mängus Läti eakaaslased numbritega 86:84 ning võttis esikoha. Lätlased pidid leppima Soome järel kolmanda kohaga.

Eestlaste parimaks kerkis tõusude ja mõõnadega mängus Kaspar Clemet Kuusmaa 20 punktiga. Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Ken-Martti Reinart lisas kaksikduubli 19 silma ja 10 lauapalliga. Kristofer Kajari lisas 13 ja Markus Heinakoor 11 punkti ja 9 lauapalli.

Koondise peatreener Rauno Pehka sõnas mängujärgselt: «Pärast eilset rasket mängu õnnestus ka tänane kohtumine õnnelikult ära mängida. Olid omad tõusud ja mõõnad, aga seda magusam see võit oli. Selles grupis on ägedaid poisse, kes koos tegutsedes suutsid oma tahtmise peale suruda. Nad võtsid mu põhimõtted kiiresti omaks ja kokkuvõttes see toimis.»

Päeva teises kohtumises alistas Soome kindlalt Rootsi tulemusega 82:60.

Turniiri lõppjärjestus:

  1. Eesti
  2. Soome
  3. Läti
  4. Rootsi

Eesti tütarlaste U16 koondis lõpetas koduse Balti mere maade karikaturniiri 66:82 kaotusega Lätile ning teenis kokkuvõttes kolmanda koha.

Viimases mängus tõi eestlannadele 22 punkti ja kuus lauapalli Kadri-Ketter Kont (pildil), kes valiti ka naiskonna parimaks mängijaks. Elena Sutt lisas 13 ja Grete Kruuk 8 silma.

Peatreener Allan Siimann sõnas pärast kohtumist, et mängudes Rootsi ja Läti vastu jäi ta koondise esitustega rahule. «Soome näitas meile kõik nõrgad kohad kätte. Mulle meeldib tüdrukute vaimne valmisolek, kuid agressiivsusega kohanemine võtab veel aega. Ka tänases mängus said vastased väga palju lihtsaid korve puhtalt agressiivsuse pealt.»

Kokku jäi Eesti saldosse üks võit ja kaks kaotust. Turniiri avapäeval alistati Rootsi koondis numbritega 70:59 ning seejärel jäädi suurelt alla Soomele 37:105.

Turniiri lõppjärjestus:

  1. Läti
  2. Soome
  3. Eesti
  4. Läti
Tagasi üles