Otepää pani ilmaviperuste kiuste uhke märgi maha, õppetund samuti saadud

Otepää kirjutas läinud nädalavahetusel end ka kahevõistluse MK-sarja kaardile. Sel pildil kodumäe kohal hõljuv Kristjan Ilves tunnistas, et oma publiku ees võistlemine tõi kerge ärevuse sisse.

FOTO: Tairo Lutter

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Vanajumal ei näi Otepääd viimasel ajal kuidagi armastavat. Varasematel kümnenditel on ka murdmaasuusatamise MK-etappe ära jäänud, kuid enamasti siiski suurte rahvapidudena toimuda saanud. Kui aga kahevõistlejad asusid tarmukalt ala tippe Nuustakule meelitama ja selleks rahvusvaheliselt suusaliidult (FIS) ka rohelise tule said, keeras kõigevägevam ühtäkki selja.

Eelmisel talvel näis olukord veel jõulupühade ajal lootusrikas, kuid järgnenud vihmasadu ja lume sulamine tingisid valusa otsuse: debüütetapp jääb ära. Endine suusaäss, nüüdne Tehvandi keskuse peremees Jaak Mae ütles toona: «Kui soovime suuri rahvusvahelisi võistlusi läbi viia, annab täieliku garantii vaid lumetootmissüsteem.» Küsimusele, kes peaks rahakotirauad avama, vastas ta: «Ei teagi täpselt. Selge, et ühelgi spordiorganisatsioonil säärast võimekust ei ole.»

Tagasi üles