Kanepi esialgu koondisele appi ei tule, ent võib otsust muuta

Kaia Kanepi

FOTO: ELSA / AFP

6.-9. veebruarini toimub Poolas Zielona Gora tennisekeskuses Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniir. Seitse naiskonda jagatakse kahte alagruppi, mille võitjad kohtuvad laupäeval finaalis ja selle võitja pääseb Maailmaliiga üleminekumängudele.

Eesti koondisesse kapten Märten Tamla tänavu uustulnukaid ei kutsunud. Anett Kontaveidi (WTA 20.) kõrvale on kirja pandud möödunud aastal Eestit esindanud Elena Malõgina ja Saara Orav ning aasta varem koondises mänginud Maileen Nuudi ja Valeria Gorlatš.

Võistkonnas saab asenduse teha kuni veebruari alguseni. Olenevalt Kaia Kanepi otsusest pärast Austraalia lahtiseid võib Tamla seda võimalust ka kasutada.

Naiskondadest on favoriidid Venemaa, kelle esireketid on Daria Kasatkina (WTA 10.) ja Anastasia Pavljutšenkova (WTA 42.), ning Ukraina eesotsas Elina Svitolina (WTA 6.) ja Lesia Tsurenkoga (WTA 24.).

Eesti kohtub ühega nendest, sest neid riike samasse alagruppi ei asetata. Kindlasti ei kohtu Eesti Poolaga (esireket Magda Linette, WTA 86.).

Ülejäänud vastastest on ohtlik Rootsi koondis, kus on kaks esisaja mängijat – Rebecca Peterson (WTA 62.) ja Johanna Larsson (WTA 75.). Kõige kõrgema edetabelikohaga mängija turniiril on Taani esireket Caroline Wozniacki (WTA 3.), kuid teised taanlannad jäävad WTA tabeli tagumisse poolde. Bulgaaria parim on Viktoria Tomova (WTA 151.).

Alagrupid loositakse Australian Openi avapäeval 14. jaanuaril Melbourne'is.

Tagasi üles