Vaata, kuidas käis Eesti jalgpallurite käsi välisliigades

Sergei Pareiko.
Sergei Pareiko. Foto: Krakowi Wisla

Võõrsil pallivatest Eesti mängijatest teenis olulise võidu Sergei Pareiko, kes aitas Krakowi Wisla 1:0 võidule liider Wroclawi Slaski üle, Jarmo Ahjupera lõi Ungaris värava ja Taijo Teniste võitis Norra meistrit.

AZ Alkmaarile ei näi Hollandis hetkel vastast leiduvat. Viimases voorus võideti kodus 2:0 FC Utrechti. Ragnar Klavan vahetati väljakule 70. minutil. Arnhemi Vitesse tegi 0:0 viigi kolmandat kohta hoidva FC Twentega, Marko Meerits ega Raio Piiroja koosseisu ei mahtunud. AZ on ühe vähempeetud mängu juures 34 punktiga liider, edestades lähimat jälitajat PSV Eindhovenit kolme silmaga. Vitesse on 22 silmaga seitsmes.

Venemaa kõrgliiga väljalangemisgrupis tegid FK Rostov ja Permi Amkar 1:1 viigi. Dmitri Kruglov sekkus Rostovi eest mängu 78. ja Konstantin Vassiljev Amkari eest 88. minutil. Rostov hoiab kaheksaliikmelises grupis 36 punktiga teist, Amkar 31 silmaga neljandat kohta. Mängudega jätkatakse 3. märtsil.

Sergei Pareiko tegi Krakowi Wisla väravasuul nullimängu, mille abil teeniti magus 1:0 võit liidri Wroclawi Slaski üle. Valitsev meister Wisla hoiab 24 punktiga viiendat kohta, olles Slaskist seitsme punkti kaugusel.

Tarmo Kink ei pääsenud Inglismaa esiliigas Middlesbrough koosseisu mängus, kus võõrsil viigistati 1:1 Peterborough Unitediga. Boro jätkab võitlust üleminekumängude koha eest, olles 32 silmaga neljas.

Jarmo Ahjupera jätkas Ungaris väravasoonel, aidates Györi ETO 3:1 võidule oma eelmise hooaja ajutise leivaisa Ujpesti vastu. Kõik 90 minutit mänginud Ahjupera teenis 73. minutil kollase kaardi ja lõi 81. minutil oma meeskonna viimase värava.

Vastavalt Vjatšeslav Zahovaiko ja Sander Puri ei mahtunud oma meeskonna koosseisu, kui Debrecen võitis 5:2 Zalaegerszegi TE-d ja Papa kaotas 1:3 Siofokile. Debrecen jätkab pärast 17 vooru 41 punktiga liidrikohal, ETO kaotab neile teisena nelja silmaga. Papa on aga langenud eelviimasele, 15. pügalale.

Põlveoperatsioonist taastuva Sergei Zenjovita mänginud Lvivi Karpatõ hävis Ukrainas kodus mängides 0:5 Donetski Šahtarile. Karpatõ on pärast 18 matši 15 punktiga 13. kohal.

Silkeborgi eest 72. minutil väljakule pääsenud Kaimar Saagi pingutustest ei piisanud, et säästa oma tööandjat 1:2 kaotusest teisel kohal paiknevale Nordsjællandile. Silkeborg hoiab 23 punktiga seitsmendat pügalat.

Taijo Teniste mängis Norra meistriliigas Sogndali eest terve kohtumise, kui hooaja viimases mängus võideti 2:1 meistriks tulnud Moldet. Võiduka punkti pani aastale ka Aalesund, alistades 3:1 Bergeni Branni. Sander Post sekkus vahetusest 91. minutil, Enar Jääger koosseisu ei kuulunud. Aalesund jäi kokkuvõttes 43 punktiga üheksandaks, Sogndal 34 silmaga 14. kohale.

Ats Purje aitas Achna Ethnikose Küprosel hooaja teise võiduni, kui võõrsil võideti 1:0 Larnaka Alki. Purje mängis kõik 90 minutit. Achna kerkis sellega üheksa punktiga 12. kohale 14 meeskonna konkurentsis.

Andrei Stepanov mängis kõik 90 minutit, kui FK Gomel alistus Valgevene kõrgliiga hooaja viimases kohtumises võõrsil 0:4 Soligorski Šahtarile. Gomel sai kokkuvõttes kolmanda koha, millega tagas edasipääsu Euroopa Liiga eelringi.

Sergei Lepmets tegi Rumeenia esiliigas Timisoara Politechnica väravasuul nullimängu, millega aitas oma leivaisa 1:0 võidule CSM Ramnicu Valcea üle. 15 vooru järel hoiab Timisoara esikohta.

Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas ei ole Mihkel Aksalu endiselt saanud mängukõlblikuks, mistõttu ei pääsenud ka Sheffield Unitedi koosseisu, mis alistas viimati võõrsil 1:0 Chesterfieldi. United on pärast 19 vooru 35 punktiga viies.

Ingemar Teever ja Pfullendorf said Saksamaa tugevuselt neljandas liigas teise järjestikuse võidu, olles kodus 2:0 üle Freiburgi duubelmeeskonnast. Teever vahetati 63. minutil välja. Hooaega kesiselt alustanud Pfullendorfil on 19 matšist 16 silma, mis jätab nad eelviimasele, 17. positsioonile.