Kataris toimuvalt Eesti - Soome maavõistluselt jääb Soome ründaja eemale üllataval põhjusel

Riku Riski

FOTO: Huuhkajat/Twitter

Reedel Kataris Eesti koondisega kohtuvast Soome koosseisust jääb ebatavalisel põhjusel eemale ründaja Riku Riski.

Nimelt otsustas Riski jääda koondisest eemale, kuna ta ei soovinud reisida Katari. Põhjuseks see, et Katar kasutab endiselt teistest riikidest pärit orjatööjõudu. Selline asi ei lähe kokku Riski veendumustega ning ta otsustas kohtumistest loobuda.

«Minu otsuse taga on eriline põhjus. Ma tahan oma tõekspidamisi järgida ning arvan, et selline otsus on tähtis. Koondise juhtkond sai minu otsusest aru, kuid nad ei nõustunud minuga. Siiski olin mina otsuse teinud ning ei soovi Katari sõita,» rääkis Riski Helsingin Sanomatile.

Koondise peatreener Markku Kanerva andis teada, et aktsepteerib Riski otsust ning sellega ei kaasne ründaja koondisest välja arvamine: «Meil pole erimeelsusi. Mina selgitasin, miks me sinna lähme, tema andis mulle mõista, miks ta ei soovi kaasa tulla.»

29-aastane Riski on soome koondist esindanud 26 korda ning selle ajaga löönud neli väravat. Hetkel jääb aga õhku küsimus, mida peaks soomlane tegema siis, kui Soome koondis kvalifitseerub 2022. aastal toimuvale MMile, mis leiab samuti aset Kataris.

Tagasi üles