Ilmataat nöögib rekordit jahtivat Lindsey Vonni

Lindsey Vonn tahaks rajale naasta, aga ilm ei luba.

FOTO: TT NEWS AGENCY / REUTERS / Scanpix

Talisportlased on sel nädalavahetusel Euroopas silmitsi ebatavalise murega – kui viimastel aastatel on lund sageli olnud liiga vähe, et võistlusi läbi viia, siis nüüd on lund liiga palju. Ära jäävad nii homne skeletoni MK-etapp ja EM Saksamaal Königssees kui ka mäesuusatamise naiste MK-etapp Austrias Sankt Antonis.

«Me ei suuda lihtsalt sportlaste turvalisust tagada,» tõdes rajameister Markus Aschauer. Küll loodavad korraldajad, et laupäevaks plaanitud MK-etapp ja ühtaegu toimuvad Euroopa meistrivõistlused meeste ja naiste kahebobil õnnestub siiski läbi viia.

Lund on viimastel päevadel sadanud nii palju, et Lõuna-Saksamaal asuvas Berchtesgadenis on alates neljapäevast välja kuulutatud eriolukord ja katastroofihoiatus. Eile hukkus Sankt Antoni lähedal lumelaviinis perega suusatamas olnud 16-aastane Austraalia koolipoiss.

Mäesuusaetapp toimub aga nädala pärast Itaalias Cortina d’Ampezzos. See lükkab edasi ka ameeriklanna Lindsey Vonni MK-sarja naasmise. Novembrist saadik põlvevigastusega hädas olnud Vonn lootis teha Austrias hooaja avavõistluse ja jätkata jahti Ingemar Stenmarki MK-etapivõitude rekordile. Rootslasel on kirjas 86 MK-etapivõitu, käesoleva hooaja järel karjääri lõpetada lubanud Vonnil 82.

Tagasi üles
Back