Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti ujumises astuti ajalooline samm

Ujumine. Foto on illustreeriv. FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti ujumine astus maailmale sammu lähemale, kui 20.–22. detsembrini Sõle ujulas toimunud lühiraja meistrivõistlused ujuti uues formaadis, mis on identne suurvõistlustega. Nimelt peeti hommikul eelujumised ja õhtul finaalid, kuhu pääses vastavalt alale kas kaheksa või 16 paremat.

Samuti oli tegu esimese korraga, mil toimusid erinevatel aegadel nii lühiraja meistrivõistlused juunioridele ja noortele (23.–25. novembrini) kui ka eelnimetatud nii-öelda absoluutklassi meistrivõistlused, kuhu pääsesid vaid Eesti Ujumisliidu kinnitatud normide täitjad. Kusjuures aegnormatiiv peab olema ujutud viimase 15 kuu jooksul.

«Mingil ajal, kui Eesti taasiseseisvus, siis raha kokkuhoiu mõttes pandi kõik vanusegrupid kokku. Nüüd teeme kaks korda ühe ja sama võistluse,» sõnas ujumisliidu peasekretär Pille Tali, kelle sõnul on näiteks Leedu ja Läti juba ammu eelkirjeldatud teed läinud.

«Me tahame ikka olla atraktiivsemad ning jõuda sinna, et meie oma sportlased harjuvad sellega, et nad peavad ujuma kaks korda päevas,» vaatas Tali tulevikku.

Tagasi üles
Back