R, 8.12.2023

Konkurendiga pusklema läinud Verstappen sai täpse karistuse teada

Kristjan Jaak Kangur
Copy
Max Verstappen ja Esteban Ocon läksid Brasiilia etapi järel rüselema.
Max Verstappen ja Esteban Ocon läksid Brasiilia etapi järel rüselema. Foto: XPB / XPB Images/Press Association Images / Scanpix

Max Verstappen, kes põrkas vormel 1 hooaja eelviimasel etapil kokku Esteban Oconiga ning läks pärat boksis juhtunut kättpidi klaarima, sai karistuseks kaks päeva «ühiskondlikult kasulikku tööd». Nüüd selgus, millisel moel hollandlane peab seda tegema.

Verstappen tegutseb sel nädalavahetusel Marrakechis peetaval elektrivormelite ehk vormel-E sarja etapil kohtuniketöö vaatlejana. FIA rõhutas siiski, et ei näe seda karistuse, vaid õppimisvõimalusena. Tegu on esimese tipptasemel sarja etapiga sel hooajal, kus Verstappen saab viibida, vahendab väljaanne Autosport.

FIA määratud kohtunik on Marrakechi etapil endine Red Bulli vormel 1 võistkonna sõitja Vitantonio Liuzzi. Tema töö jälgimisega saab Verstappenil aga täidetud vaid pool karistust ehk üks päev ettenhätud kahest. Mil moel hollandlane teise päeva sisustab, pole veel teada.

Verstappen oli Interlagose rajal teel etapivõidule, kui ringiga maha jäänud Ocon otsustas temalt ringi tagasi võtta ning mehed kokku põrkasid. Vihane Verstappen läks pärast võistlust Oconilt aru pärima ning tõukas prantslast kätega rindu. «Mida te eeldasite, et ma pärast sellist tegutsemist teen? Oleksin pidanud Oconi juurde minema, kätt suruma ja tänama teda selle eest, et ma võidu asemel teiseks jäin?» torises hollandlane pärast juhtunut.

Vormel 1 sarja uus hooaeg saab avalöögi 17. märtsil Austraalias, kuid esimeste testidega alustatakse Barcelonas juba 18. veebruaril ehk viie nädala pärast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles