Manchester City sai kohustusliku võidu

Kris Ilves
Raheem Sterling ja Gabriel Jesus (number 33).
Raheem Sterling ja Gabriel Jesus (number 33). Foto: Peter Powell / EPA

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas lõppes 22. mängudevoor tiitlikaitsja Manchester City ja Wolverhampton Wanderersi kohtumisega.

Koduväljakul mänginud Manchester City sai 3:0 võidu. Väljakuperemehed haarasid eduseisu juba kümnendal minutil, kui Leroy Sane söödu realiseeris väravaks Gabriel Jesus. Külalised jäid üheksa minutit hiljem vähemusse, kui Willy Boly tegi Bernardo Silva vastu robustse vea ja sai punase kaardi. Puhkepausile läksid võõrustajad kaheväravalises eduseisus, sest 39. minutil realiseeris Raheem Sterlingu teenitud penalti Jesus. Lõppseisu vormistas 78. minutil Conor Coady, kes suunas Kevin De Bruyne tsenderduse oma meeskonna väravasse.

Paar põnevat fakti. Viimase kahe ja poole hooajaga on Sterling teeninud Inglismaa jalgpalli kõrgliigas 11 penaltit, millega jääb alla vaid Jamie Vardyle (12) ja Wilfried Zahale (12). Eelmise hooaja algusest on Sane andnud Inglismaa jalgpalli kõrgliigas 23 resultatiivset söötu, mida on lähimast jälitajast viie võrra rohkem.

Manchester City hoiab liigatabelis 53 punktiga Liverpooli (57) järel teist kohta. Tiitlikonkurentsis püsivad ka Tottenham Hotspur (48) ja Londoni Chelsea (47). Londoni Arsenal ja Manchester United (mõlemad 41) jahivad kohta esinelikus. Wolverhamton Wanderers asub 29 punktiga 20 meeskonna konkurentsis 11. positsioonil.