L, 23.09.2023

Postimees TV: Loeb teenis Dakaril veel ühe katsevõidu, kuid trumbid on Toyotal

Silver Tabo
Facebook
Comments
Sebastien Loeb Dakari ralli kaheksandal kiiruskatsel.
Sebastien Loeb Dakari ralli kaheksandal kiiruskatsel. Foto: Red Bull Content Pool/SIPA / Red Bull Content Pool/SIPA

Dakari ralli kaheksanda kiiruskatse võitis PH Spordi tiimis Peugeot’ roolis kihutav üheksakordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb, kelle jaoks oli tegu tänavu Peruus sõidetaval kõrberallil juba neljandaks katsevõiduks.

361 km pikkuse katse jooksul sõitsid võistlejad San Juan de Marconast Piscosse, kuhu jõudis kõige kiiremini pärale just Loeb, kes võitis seega oma karjääri 14. etapivõidu Dakaril. Prantslane edastas Toyota meeskonda kuuluvat Katari sõitjat Nasser Al-Attiyahit seitsme minuti ja 27 sekundiga.

Üldarvestuses püsib kaks etappi enne lõppu liidrikohal Al-Attiyah, kelle edu teisel positsioonil paikneva hispaanlase Nani Roma (X-Raid Team) ees on 46.29. Kolmandal kohal asetsev Loeb kaotab omakorda Romale 16 sekundit.

13-kordset Dakari ralli valitsejat Stephane Peterhanselit, kes kihutab tänavu samuti Minil, tabasid aga probleemid. Kui esmaspäeval sõidetud seitsmenda kiiruskatse lõpetas ta võitjana ning oli üldarvestuses teel oma järjekordse rallivõiduni, siis kaheksandal kiiruskatsel jäi ta mitmel korral düünidesse kinni ning kaotas Al-Attiyahile lisaks 24 minutit. Kokkuvõttes asub prantslane neljandal kohal (+53.30).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles