Video: miks nimetab Tänak Monte Carlo MM-rallit kõige keerulisemaks?

Monte Carlo ralli on tuntud oma eriilmeliste ilmastikuolude poolest, kuna sõita tuleb nii vihmastes, jäistes kui ka lumistes tingimustes. Mullu õnnestus Ott Tänakul ja kaardilugejal Martin Järveojal Toyota roolis oma debüütralli lõpetada teisel kohal.

FOTO: Toyota GAZOO Racing

Eesti parim rallisõitja Ott Tänak vaatas ette eeloleva autoralli MM-sarja avaetapile Monte Carlos, mida nimetab Toyota piloot 14 rallist koosneva aasta kõige raskemaks katsumuseks.

«Monte Carlo ralli on alati kogu hooaja kõige keerulisem etapp, kuna kogu aeg tuleb valida erinevate rehvide vahel. Selleks peab olema hea strateegia ning eelinfo rajalt ning samuti head kogemused, et teha parim valik,» vaatas Tänak ette hooaja esimesele etapile.

Favoriidiks peab 31-aastane saarlane mõistagi viimasel kuuel hooajal maailmameistriks kroonitud Sebastien Ogier'd, kuid kõrge koht polegi kokkuvõttes Montes kõige olulisem. «Sebastien on Montes väga tugev, nii et loomulikult me sooviks temaga võidelda, aga ma ei tea kunagi, millisesse olukorda seal sattuda võime. See on väga ettearvamatu ralli, nii et alati on võitja osas kõik väga lahtine,» tunnistas ta.

14 etapist koosnev tänavune autoralli MM-sari saab alguse juba 24. jaanuaril, mil sõidetakse hooaja avaetapp Monte Carlos.

Tagasi üles