Video: USA võimleja esitas dogmasid ümber lükkava täiusliku kava, mis vallutas interneti

Katelyn Ohashi.

FOTO: Ekraanitõmmis videost

USA võimleja Katelyn Ohashi lummas ülikoolidevahelisel võistlusel nii publikut kui ka kohtunikke, esitades Michael Jacksoni muusika saatel perfektse platsiharjutuse, mida kohtunikud hindasid ka maksimaalse võimaliku hindega 10,0.

Kaheminutiline video Ohashi kavast kogus kiiresti kümneid miljoneid vaatamisi ning seda sugugi mitte ainult tehnilise täiuslikkuse tõttu. Nimelt ei kadunud Ohashi näolt kava lõpuni rõõmus naeratus, mis vastandas tema esitust tugevalt tavapärasele sportvõimlemise traditsioonile. Arvestades, et seoses Larry Nassari seksuaalse ahistamise skandaaliga on riistvõimlemine viimaste aastate jooksul pälvinud palju negatiivset tähelepanu ning seda on nimetatud suisa noorte naiste rõhumiseks, oli Ohashi esitus kui sõõm värsket õhku.

Varasem USA karikavõistluste võitja, 21-aastane Ohashi astus ülikooli 2015. aastal, loobudes seeläbi eliitvõistlustel osalemisest ja olümpiale pürgimisest, sest teda vaevasid kroonilised õla- ja seljavigastused. Ka tema on tunnistanud, et on pidanud kannatama treenerite sõimu ja vaimse terrori all.

«Nüüd tahan näidata vaid rõõmu... alati peab armastama seda, mida teed. Tean, mis tunne on, kui see rõõm on sinult röövitud,» rääkis Ohashi hiljuti NBC-le.

Jaapani ja Saksamaa juurtega Ohashi aitas mullu UCLA-l võita NCAA tiitli ning jagas individuaalses platsiharjutuses esikohta. Nüüd tõi tema täiusliku skooriga platsiharjutus UCLA-le nelja kooli vahelistel võistlustel samuti üldvõidu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

first freshman year meet vs first senior year meet??

A post shared by katelyn ohashi (@katelyn_ohashi) on

Tagasi üles