Dakari kuningas jättis ränga avarii tõttu võistluse pooleli, Toyota võidule lähedal

Kristjan Jaak Kangur
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nasser Al-Attiyah tuiskab kindlalt Dakari ralli võidu suunas.
Nasser Al-Attiyah tuiskab kindlalt Dakari ralli võidu suunas. Foto: Red Bull Content / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Dakari maratonralli eelviimane üheksas katse jäi viimaseks 13-kordsele võitjale, kõrbekuningale Stephane Peterhanselile. Pikalt esikolmikus püsinud prantslane tegi kohe 312 km pikkuse katse alguses avarii, milles sai vigastada tema kaardilugeja David Castera.

«Sõitsime üle liivadüüni harja ja maandusime otse järgmisesse düüni. Kõik käis nii kiiresti, et David, kes vaatas sel hetkel rajalegendi, ei jõudnud kokkupõrkeks valmis olla,» selgitas Peterhansel vaid 26 kilomeetrit pärast starti juhtunut väljaande Autosport vahendusel. Seljale liiga teinud Castera viidi joonelt Lima haiglasse.

Viimase katse eel on ralli kindel liider Toyotal kihutav Nasser Al-Attiyah, kes on lähedal, et tuua Toyotale esimene võit läbiaegade. Lisaks Peterhanselile kaotasid katse eel esiviisikusse kuulunutest täna aega ka Sebastien Loeb ja Cyril Despres. Katse keskel Al-Attiyahit pea kümne minutiga edestanud Loebi Peugeot jäi katse teises pooles tee äärde ning prantslane pidi loovutama enam kui tunni.

Despres liikus samuti Al-Attiyahist kiiremini, kuid keeras 20 kilomeetrit enne katse lõppu oma Mini üle katuse ja kaotas samuti 40 minutit. Nii läheb Al-Attiyah viimasele vaid 112 km pikkusele katsele vastu 51-minutilise eduga Nani Roma ees. Kaks tundi ja kaks minutit kaotav Loeb on kolmandal kohal.

Tagasi üles