N, 21.09.2023

Soome sisust indu leidnud kõrbehunt jätkab kahe sinilinnu jahti

Kristjan Jaak Kangur
Facebook
Comments
Nasser Al-Attiyah kerkis kolmandat korda Dakari kuningaks. Enamat on suutnud vaid Stephane Peterhansel ja Ari Vatanen.
Nasser Al-Attiyah kerkis kolmandat korda Dakari kuningaks. Enamat on suutnud vaid Stephane Peterhansel ja Ari Vatanen. Foto: Carlos Jasso/Reuters/Scanpix

Kel paks rahakott, sel esikohad ja ilus elu. Lihtne ja tõsi? Mõneti ehk küll, ent Dakari ralli kolmekordseks võitjaks kerkinud Nasser Al-Attiyahi elu ja karjääri vaid selle nurga alt kirjeldamine oleks äärmiselt ebaõiglane.

Isegi tehnikasport ei poputa neid, kellel kaasavaraks vaid kuhjaga krabisevat, ent puuduvad oskused ja töötahe. Al-Attiyah on küll vaba materiaalse maailma pitsitusest, kuid Peruu kõrbes rahapauna energiajoogina ei kasuta. Veel vähem aitavad šeigistaatus ja dollarid võita olümpiamedalit, ent seegi ripub Al-Attiyahi kodus aukohal.

Kui inimese onu on Katari emiir Tamim bin Hamad Al Thani, võiks ta rahumeeli kanapeel logeledes päevi õhtusse saata. Ja isegi kui šeikidel on spordi- või autohuvi, kiputakse seda pigem seostama Euroopa jalgpalliklubide ostmise või kullast Rolls-Royce’ide parkimisplatsile kollektsioneerimisega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles