Soome sisust indu leidnud kõrbehunt jätkab kahe sinilinnu jahti

Nasser Al-Attiyah kerkis kolmandat korda Dakari kuningaks. Enamat on suutnud vaid Stephane Peterhansel ja Ari Vatanen. FOTO: Carlos Jasso/Reuters/Scanpix

Kel paks rahakott, sel esikohad ja ilus elu. Lihtne ja tõsi? Mõneti ehk küll, ent Dakari ralli kolmekordseks võitjaks kerkinud Nasser Al-Attiyahi elu ja karjääri vaid selle nurga alt kirjeldamine oleks äärmiselt ebaõiglane.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Isegi tehnikasport ei poputa neid, kellel kaasavaraks vaid kuhjaga krabisevat, ent puuduvad oskused ja töötahe. Al-Attiyah on küll vaba materiaalse maailma pitsitusest, kuid Peruu kõrbes rahapauna energiajoogina ei kasuta. Veel vähem aitavad šeigistaatus ja dollarid võita olümpiamedalit, ent seegi ripub Al-Attiyahi kodus aukohal.

Kui inimese onu on Katari emiir Tamim bin Hamad Al Thani, võiks ta rahumeeli kanapeel logeledes päevi õhtusse saata. Ja isegi kui šeikidel on spordi- või autohuvi, kiputakse seda pigem seostama Euroopa jalgpalliklubide ostmise või kullast Rolls-Royce’ide parkimisplatsile kollektsioneerimisega.

Tagasi üles
Back