Therese Johaug Postimehele: loodan Otepääl unelmate hoos jätkata

Norra suusakoondis eesotsas Therese Johaugi ja Johannes Høfslot Klæboga saabus Tallinna ning enne sõitu Otepääle andis tänavust hooaega jäägitult valitsenud Johaug Postimehele kiirintervjuu.

Johaug on pärast dopingukeelust vabanemist võitnud kõik MK-etapid, kus starti asunud. Erandi moodustas vaid Lillehammeri sprint, kus ta kvalifikatsiooni ja 33. kohaga piirdus.

Therese, võistlesid viimati rohkem kui kuu aega tagasi. Kuidas võiks paus olla vormile mõjunud?

Seda ei tea kunagi, sest taoline paus keset hooaega ei ole tõepoolest tavapärane. Aga ma usun ja loodan, et jälge pole jäänud. Miski ei viita küll sellele, et oleks. Treeningud on sujunud kenasti ja ka vahepealne puhkus kulus marjaks ära. Mu keha ja pea on puhanud ning tunnen end värske ja motiveerituna. Tõeliselt mõnus on tagasi võistluskarussellis olla. Loodan juba sel nädalavahetusel Otepääl ja mõistagi ka edaspidi näidata häid tulemusi.

Kas otsus loobuda Tour de Skist tuli kergelt?

Jah, tegelikult oli see meil algusest peale nii kavandatud. Otsustasin keskenduda eelkõige MMile.

Kuidas puhkasid?

Võtsin suusatamisest ja kõigest sellega seonduvast veidikeseks lihtsalt aja maha. Olin rahulikult kodus koos perekonna ja poiss-sõbraga. Siis jätkasin treeningutega. Tunnen, et nii talitada oli õige otsus.

Oled pärast dopingukaristust suurde sporti naasnud ülivõimsalt. Kas taoline võiduseeria ja vastaste seljatamine on sulle endale üllatav?

Tõesti on, absoluutselt. Ma poleks iial osanud uskuda, et võidan kõik distantsietapid, kus osalen. Olin jõulude eel tõeliselt heas hoos, võib isegi öelda, et unelmate vormis. Aga olen kindel, et MMi lähenedes panevad ka teised tüdrukud juurde. Juba Tour de Ski näitas seda. Ingvild Flugstad Østberg, Natalja Neprjajeva, rootslannad ja teisedki on nii MMil kui ka juba siin Otepääl kindlasti ohtlikud. Aga ma ei kavatse mõistagi kellelgi midagi niisama anda!

Sel hetkel andis Johaug mõista, et küsimuste-vastuste aeg on läbi ja suundus koos koondisekaaslastega neid Otepääle viivale bussile.

* * *

Äsjane Tour de Ski võitja ja meeste MK-sarja üldliider Klaebo vastas intervjuusoovile aga märksa lühemalt ja konkreetsemalt: «Homme pärast võistlust.»

Laupäeval võisteldakse Otepää MK-etapil sprindidistantsil, pühapäeval läbivad naised samuti klassikalises tehnikas 10 km ja mehed 15 km.

Tagasi üles