Kauaks Einaste võiks Šveitsi koondise juurde rääkida, ta ei avalikustanud. Lepingupikkusest pole mõtet rääkida, sest kõik sõltub ju niikuinii tulemustest. «Surve on suhteliselt suur ja latt kõrgel,» selgitab peaasjalikult distantsimeestega töötav Einaste.
«Meil on vaja medaleid. Kui meil on üks mees neljakordne Tour de Ski võitja ja neljakordne olümpiavõitja, siis neljas koht ei ole see, millega juhtkond üleval ülemäära rahul on,» vihjas Einaste Cologna tänavusele parimale tulemusele MK-sarjas. «Suures pildis oleme teinud okei hooaja, aga poodiume napib.»
Raske MK-sari tähendab, et šveitslaste fookus on suunatud selgelt edukale esinemisele veebruarikuisel MMil. Nõnda jäid peaaegu kõik juba tiitlivõistluste pileti kindlustanud (Šveitsis on koha normiks koht MK-etapi 15 parema seas) sportlased vormi timmima ja Otepääl stardivad suuresti järgmise põlvkonna suusatajad.
MMil on mõistagi suurim lootus Cologna peal ja seda just kindlal distantsil. «Mehel, kes on võitnud kolm olümpiat järjest 15 kilomeetri klassika või uisu, on kõige reaalsem 15 klassikat,» räägib Einaste hoolealuse sihtidest. «Aga eks ta on juba 32 ja keegi kiiremaks sellises vanuses füsioloogiliselt enam ei lähe. Praegu on tal kavas kõik kolm distantsi: 15, 30 ja 50 kilomeetrit. Kui tuleb suur grupp, siis on kindlasti mehi, kes on lõpuspurdis temast kiiremad, nii et ma arvan, et 15 klassikas võiks tal olla kõige suurem variant.»
Einaste jaoks on Otepää MK-etapp esimene kord üle poole aasta kodumaad külastada. «Praegu ma peatun põhiliselt Davosis. Eks ma loodan tihedamini (Eestisse jõuda), aga praegu on esimesel aastal entusiasmi nii palju, et töötan topelt intensiivsusega. Kui mingi hetk vanemaks saan, olen nats kavalam,» muigab Einaste, kelle sõnul on töö ja võõra spordisüsteemiga tutvumine siiralt põnev.