Venemaa olümpiavõitja pääses lõplikult dopingusüüdistustest

Aleksandr Legkov Sotši olümpiamängudel meeste 50 km suusatamises võidetud kuldmedaliga.

FOTO: LUCY NICHOLSON/Reuters/Scanpix

Sotši olümpiamängudel 50 km vabatehnikasõidus suusamaratoni võitnud Venemaa murdmaasuusataja Aleksandr Legkov teenis dopinguvaidluses lõpliku võidu, kuna Šveitsi föderaalkohus otsustas Rahvusvahelise Olümpiakomite (ROK) kaebust mitte menetlusse võtta.

5. detsembril 2017. aastal aastal otsustas ROKi täitevkomitee Moskva antidopingulabori endise juhi ja praeguse vilepuhuja Grigori Rodtšenkovi väidetele toetudes peatada Venemaa Olümpiakomitee liikmelisuse. Pyeongchangis lubati startida vaid dopingust puhastel sportlastel ning kui Venemaa esitas ROKile 500 sportlase taotluse, siis olümpiamängudele lubati vaid 169. 

Ühtlasi tühistati mitmete sportlaste tulemused Sotši olümpiamängudel ning need, keda ROK süüdistas seotuses Sotši taliolümpiamängude dopinguskeemiga, said ka eluaegse olümpiakeelu. Neist 42 sportlast kaebasid otsuse rahvusvahelisse spordiarbitraaži (CAS) ning CAS teatas, et 28 sportlase osas (nende hulgas Legkov – toim) puuduvad tõendid dopingureeglite rikkumisest. Kõigi nende sportlaste võistluskeelud tühistati, ühtlasi jäid alles nende võidetud medalid ning tulemused Sotši olümpial. 

Nii kaebas ROK CASi otsuse Šveitsi föderaalkohtusse, kust anti nüüd teada, et kaebusega tegelema ei hakata, mistõttu on seega Legkov dopingusüüdistustest prii. «Aleksandr Legkov saab viimaks öelda, et tema medalid on puhtad,» teatas Legkovi advokaat Christof Wieschemann pressiteate vahendusel, kirjutab insidethegames.biz.

ROK väljendas seevastu otsuse valguses oma pettumust.

35-aastane Legkov, kes kuulus ka Sotši olümpiamängudel 4x10 km teatesõidus hõbemedali võitnud Venemaa teatenelikusse, lõpetas mullu 6. aprillil oma sportlaskarjääri.

Tagasi üles