Eesti U20 jäähokikoondis jäi kodusel MM-turniiril alistamatuks

Silver Tabo
Eesti U20 jäähokikoondise võidukas koosseis.
Eesti U20 jäähokikoondise võidukas koosseis. Foto: Hendrik Soots

Eesti U20 jäähokikoondise liikmed jäid Tondiraba jäähallis toimunud MMi II divisjoni A-grupi maailmameistrivõistluste turniiril alistamatuks, kui võitsid kõik viis mängu. Eile peetud turniiri viimases mängus alistati Rumeenia koondis tulemusega 9:1. Hõbemedal teenisid Leedu ning pronksi Suubritannia hokinoored. Eesti koondise turniiri parimaks mängijaks valiti koondise kapten Eduard Slessarevski, turniiri parimaks kaitsemängijaks Saveli Novikov.

Eesti koondise väravad lõid 24 Kirill Lodeikin, Hendrik Paul Laosma, Nikita Puzakov (Slessarevski), Saveli Novikov, Fabian Hast, Dmitri Kuznetsov, Morten Arantez Jürgens ning Kristofer Jõgi. Eesti koondise väravavahid Christofer-Kullervo Jõgi ja Oliver Soovik tõrjusid 16 vastase pealelööki, karistusi võeti kokku 14 minutit.

Rumeenia koondise värava lõi Eduard Casaneau, väravaht Ors Adorjan tõrjus 41 Eesti pealelööki ning meeskond võttis 8 minuti jagu karistusi.

Järgmisel hooajal mängib Eesti U20 koondis I divisjoni B-grupis, kus viimati mängiti ligi kümme aastat tagasi. Juba kolme kuu pärast aprilli lõpus mängib Tallinnas Tondiraba jäähallis I divisjoni B-grupi maailmameistrivõistluste turniiri Eesti jäähoki meeste koondis.