R, 8.12.2023

Vormelitiimi ootab (ilmselt) ees kardinaalne värvivahetus

Viljar Voog
Copy
Kas BWT toodud roosa värv kaob F1-sarjast?
Kas BWT toodud roosa värv kaob F1-sarjast? Foto: James Moy / James Moy Photography/PA Images

Vormelisõprade kurvastuseks lakkas Force India meeskond eelmise F1-hooajaga olemast ja nüüd on tiimi nimeks Racing Point. Äsja leiti endale ka uus suursponsor, mis lubab prognoosida, et seni F1-sarjas teistest masinatest selgelt eristunud roosa vormel värvitakse uueks hooajaks igavaks siniseks.

Racefans kirjutab, et Racing Point sõlmis kaheaastase ja ca 16 miljonit eurot väärt sponsorlepingu kihlveoportaaliga SportPesa. Et tegu on tiimi jaoks millegi üliolulisega, näitab, et leping kavatsetakse avalikuks teha 13. veebruaril uue vormeli esmaesitlusel.

Kuna tavapäraselt on vormelid seda karva, nagu enim maksev (harilikult nimi-) sponsor tahab, siis on oht, et punk roosa värv kaob minevikku ja see asendub kihlveofirma tunnustooni ehk sinisega.

Force Indiale andis roosa värvi veepuhastussüsteemide tootja BWT. Kas ja millises mahus nemad Racing Pointi tiimi toetavad, pole teada. Vormelimeeskonna pressiteenistus sponsorlepingute kohta infot ei kommenteerinud.

Racing Pointi peamine omanik on Kanada ärimees Lawrence Stroll, kelle poeg Lance Stroll Williamsist uueks hooajaks üle kolis. Tiimi teiseks sõitjaks on kogenud mehhiklane Sergio Perez.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles