Vetteli sõnum: laske Schumacheril olla!

Mick Schumacher ja Sebastian Vettel, Meistrite võidusõidu teise koha karikaga. Finaalis kaotati Põhjamaade koondisele koosluses Johan Kristoffersson ja Tom Kristensen.

FOTO: Rebecca Blackwell/AP/Scanpix

Kui isa on ala ajaloo edukaim sportlane, siis mõistagi jälgitakse noore atleedi karjääri kullipilguga. Sebastien Vettel arvab, et inimesed peaksid 19-aastasele Mick Schumacherile andma aega et ta saaks rahulikult omas tempos areneda.

Seitsmekordse F1 maailmameistri Michael Schumacheri poeg Mick astub uuel aastal karjääris kaks olulist sammu: pärast F3 Euroopa meistritiitli võitmist hakkab ta sõitma F1 alamsarjas F2 ja lisaks anti paar päeva tagasi teada, et sakslane liitub ka Ferrari meeskonna noorsõitjaprogrammiga.

Ferrari praegune esisõitja Sebastian Vettel nägi Schumacheri oskusi lähedalt möödunud nädalavahetusel, kui koos esindati Meistrite võidusõidul Saksamaa koondist. Mõistagi küsiti neljakordselt maailmameistrilt seepeale, kas ta nägi noores Schumacheris staarialget.

Vetteli vastus oli väga kaalutletud: «Ma arvan, et andke talle aega. Ta on juba niigi suure surve all, nii et andke talle aega, las ta teeb oma asja ja vaatame, mis juhtub.»

Michael Schumacher on Vetteli suureks iidoliks ja Vettel on intervjuudes öelnud, et ta kahetseb, et ei saa enam viis aastat tagasi juhtunud suusaõnnetuses ränga ajutrauma saanud mentori käest oma karjääri osas nõu küsida.

Tagasi üles