Annemarii Bendi tegi Põhjamaa noorte meistrivõistlustel puhta töö

Annemarii Bendi (keskel) jäi Põhjamaa noorte meistrivõistlustel alistamatuks.
Annemarii Bendi (keskel) jäi Põhjamaa noorte meistrivõistlustel alistamatuks. Foto: Eesti Suusaliit

Sellel nädalal toimuvad Eestis Otepääl taas Põhjamaade noorte meistrivõistlused nii kahevõistluses, suusahüpetes kui ka murdmaasuusatamises.

Kahevõistluses ja suusahüpetes võistlesid medalite nimel Eesti eest neidude arvestuses Annemarii Bendi, Triinu Hausenberg, Carena Roomets ja Stella Kivi ning noormeeste arvestuses Kaimar Vagul, Hanno Henri Reidolf, Karel Rammo, Andero Kapp, Kevin Klopets ja Sten-Jörgen Leis.

Neidude arvestuses võttis kahevõistluses esikoha Annemarii Bendi, kes lendas hüppemäel 93 meetrit ja teenis sellega enne murdmaasõidule minekut 111 punktiga liidrikoha. Teiselt kohalt startis murdmaale Soome sportlanna Alva Thors, kelle kauguseks hüppemäel mõõdeti 79,5 meetrit, punkte 83 ja liidrist läks ta suusarajale hiljem 1.52. Triinu Hausenberg lendas 70,5 meetrit ja teenis 64,5 punkti, mis oli väärt kolmandat positsiooni (+3.06).

Murdmaarajal oli võimsalt teistest üle Bendi, kelle 5 km suusasõidu võiduajaks tuli 12 min 47,33 sek. Teisel kohal platseerus soomlanna Alva Thors (+1.21,97) ja kolmas taas meie sportlanna Hausenberg (+3.50,1)

Teistest Eesti neidudest teenis Carena Roomets neljanda koha (+6.38,2) ja Stella Kivi kuuenda koha (+7.41,43).

Suusahüpetes võttis neidude seas esikoha taaskord endale Eesti lipu all võistlev Annemarii Bendi, kes lendas esimeses hüppevoorus 94 m ja teises 90,5 m ning teenis kogusummas 221,5 punkti. Teine ja kolmas koht rändasid Norra, kui hõbemedali teenis Karoline Bjerke Skatvedt hüptega 94,5 ja 93 meetrit (215,5 punkti) ning poodiumi viimasele astmele kerkis Eva Elise Johansen Amblele, kelle lennud küündisid vastavalt 89,5 ja 81,5 meetri kaugusele (159,5 punkti).

Triinu Hausenberg sai viienda koha (69,5 ja 70m; 126 punkti), Carena Roomets kaheksanda koha (54,5 ja 55,5m; 61 punkti) ja Stella Kivi üheksanda koha (42 ja 43,5 m; 9 punkti).

Noormeeste seas tegid kahevõistluses puhta töö norrakad, kui lausa esimesed neli kohta viidi sinna. Kuldne koht kuulus eilses võistlusel Sebastian Østvoldile, kes hüppemäel lendas 97 m (129 punkti) ning startis seega ka liidrina 8 km rajale. Hõbedane koht kuulus peale tihedat heitlust Marius Nordsveenile, kes näitas hüppemäel 95,5 meetri pikkust lendu, kogus 125 punkti ja startis murdmaale 16 sekundit liidrist hiljem ning murdmaarajal finišisse jõudes edastas kolmandale kohale jäänud kaasmaalast kõigest 0,1 sekundiga (liidrile kaotust lõpus +33,4 sek). Kolmas koht läks tihedas rebimises Marius Solvikile, kes hüppemäel põrutas 94,5 meetrit, teenis kogusummas 121,5 punkti ning läks murdmaarajale 30 sekundit liidrist hiljem (liidrile kaotust finišis +33,5 sek).

Meie noormeeste seas tegi kahevõistluses parima tulemuse Hanno Henri Reidolf, kes lõpetas võistluse kümnendal kohal (+9.51,7). Seejärel Kevin Klopets 11. kohal (+10.56,9), Karel Rammo 12. kohal (+11.32,5) ning Sten-Jörgen Leis 13. kohal (+11.38,7).

Noormeeste suusahüpete võistlust valitsesid aga norrakad ja soomlased. Võistluse võitis Soome esindaja Arttu Pohjola hüpetega 88 ja 98,5 m (235,5 punkti). Teisele kohale lennutas ennast Norra esindaja Kristoffer Eriksen Sundal hüpetega 90,5 ja 91,5 m (229,5 punkti) ning kolmas koht rändas samuti Norra Ole Kristian Baarsetile, kelle hüpete kauguseks hüppemäel olid 87 ja 90,5 m (216 punkti).

Meie noormeestest näitas ilusaid hüppeid kümnendal kohal platseerunud Kaimar Vagul, kelle kaugused hüppemäel kandusid 68 ja 63 m (116 punkti). 11. koha teenis Hanno Henri Reidolf (60 ja 68 m; 107,5 punkti), 14. kohal Karel Rammo (58 ja 60,5 m; 85,5 punkti). 15. kohal Andero Kapp (57 ja 63 m; 82 punkti) ja 16. kohal Kevin Klopets (55 ja 57,5 m; 68 punkti)!