Dubai maratonil sündis kõigi aegade kolmas tulemus

Silver Tabo
Ruth Chepngetich Dubai maratoni finišis.
Ruth Chepngetich Dubai maratoni finišis. Foto: GIANCARLO COLOMBO / AFP

Dubai maratonil nähti kõigi aegade paremuselt kolmandat tulemust, kui Keenia maratoonar Ruth Chepngetich jooksis isikliku rekordi ajaga 2:17.08.

Seejuures oli keenialanna alles paar kuud tagasi novembri keskel püstitanud Istanbuli maratonil isikliku tippmargi tulemusega 2:18.35. Naiste maailmarekord (2:15.25) kuulub aga 45-aastasele Suurbritannia sportlasele Paula Jane Radcliffe’ile juba alates aastast 2003.

Dubai maratoni lõpetas teise kohaga 2017. aasta võitja, etiooplanna Worknesh Degefa, kes kaotas Chepngetichile 33 sekundiga. Poodiumi viimasele astmele kerkis samuti Etioopia maratoonar Worknesh Edesa (2:21.05).

Meeste arvestuses saavutasid kolmikvõidu samuti etiooplased Getaneh Molla (2:03.34), Herpessa Negasa (+6 sek) ja Asefa Mengstu (+50 sek).