Ogier' triumf Monte Carlos oli eriti märgilise tähendusega

Sebastien Ogier sai kodustel Prantsusmaa mägiteedel pisaraid valada, sest ta krooniti kuuendat korda järjest Monte Carlo ralli võitjaks. Isiklikust triumfist olulisemgi oli võit aga Citroeni meeskonnale, sest nõnda sai aasta alata numbrimaagiaga.

Citroen tähistab tänavu autotootjana 100. juubelit ja selle auks ilutseb nende ralliautode päras suurelt number 1919 ja selle kõrval firma päris esimene logo. Õnneliku juhusena saadi kohe aasta esimeselt rallilt kätte ka rallitiimi ajaloo 100. etapivõit. Või mis juhus see on, kui masinat roolib Ogier.

«Noh, see oli ikka sensatsiooniline võit. Mulle tundub, et just sümboolselt oli see väga kõva avaldus. Meile oli ülimalt oluline saada see 100. võit MM-sarjas kätte hooaja esimesel etapil, eriti veel nõnda legendaarsel võistlusel kui Monte Carlo rallil, mis sõidetakse peaasjalikult Prantsusmaal,» sõnas Citroeni tiimiboss Pierre Budar.

Oma karjääri Citroeni ridades alustanud Ogier on neist 100 võidust toonud nüüd kaheksa. Budar on mõistagi õnnelik, et kuuekordne maailmameister nende juurde naasis, eriti pärast kahte keerulist aastat Citroeni jaoks. «Nendega (Ogier ja kaardilugeja Julien Ingrassia – toim) on väga põnev koos töötada, sest nad ei hoia keelt hammaste taga, ütlevad, mida mõtlevad, ja teavad täpselt, millele peame keskenduma. Nad aitavad meil väga kiirelt areneda, aga pole vist vaja öeldagi, et peame tööd väsimatult edasi tegema. See avaetapp näitas, et hooaeg tuleb konkurentsitihedam kui kunagi varem,» hindas tiimiboss.

Tagasi üles