Postimees TV. Feyenoord tampis Hollandi klassikus Ajaxi mutta

35-aastane Robin van Persie põmmutas kaks kolli (42` ja 56`), kui Feyenoord pühapäeval kodupubliku ees Hollandi De Klassieker`is Ajaxi puuri täis lõi.

Ajax asus mängu juba 8. minutil juhtima kui Lasse Schone palli karistuslöögist Feyenoordi puurivahi Kenneth Vermeeri selja taha saatis. Van Persie viis I poolaja lõpus Jens Toornstra söödust Feyenoordi siiski 3:2 juhtima.

Toornstra lõi 15` Feyenoordi avavärava ning tegi matšis söötude kübaratriki, kui tema passidest löödi väravad veel 31. (Steven Berghuis) ja 75. minutil (Tonny Vilhena).

Ajaxile oli kaotus korralikuks löögiks, sest Hollandi meistrivõistlustel kaotab Ajax nüüd liidrikohal olevale PSV Eindhovenile 5 punktiga. PSV-l on 52, Ajaxil 47 ning võimsa võiduga kolmandat positsiooni kindlustanud Feyenoordil 39 punkti.