Järelvaadatav: Rakvere teenis koduväljakul kindla võidu ja tõusis liigatabelis koguni kaks kohta

Credit24 võrkpalli meistriliiga 18. voorus teenis Rakvere võrkpalliklubi kolmapäeval Rakvere spordihoones peetud kohtumises kindla 3:0 (15, 17, 13) võidu liigatabeli eelviimase võistkonna OC Limbaži/MSĢ üle. Ühtlasi tõusis Rakvere liigatabelis koguni viiendale kohale.

Võitjate parimana tõid Andris Õunpuu ja Reimo Rannar võrdselt üheksa punkti. Karl Maidle, Tanel Uusküla ja Joonas Popman lisasid kõik kuus punkti. Kogu kohtumise protokoll on leitav SIIT.

Liigatabelis tõusis Rakvere tänu võidule automaatselt ühele pulgale Tallinna Selveri ja SK Jēkabpils Lūši meeskonnaga, olles kogunud 28 punkti. Geimide ja punktide parema suhte tõttu on eelis aga Rakvere meeskonnal. Seejuures on Selver pidanud ühe kohtumise vähem.

OC Limbaži/MSĢ asub 10 punktiga endiselt eelviimasel kümnendal kohal. Kogu liigatabel on nähtav SIIN.

Enne mängu:

Rakvere kaotas pühapäeval kuivalt tulemusega 0:3 võõrsil Saaremaa meeskonnale ning asub parasjagu liigatabelis 11 meeskonna konkurentsis 25 punktiga kindlalt seitsmendal kohal. Kaheksandal positsioonil paiknev TalTech jääb juba üheksa punkti kaugusele. Samas on üldarvestuse kuues ja viies meeskond ehk Tallinna Selver ja SK Jēkabpils Lūši kõigest kolme punkti kaugusel. Seejuures on Läti meeskonnal ka üks mäng enam peetud.

Rakvere juhendaja Andres Toode rääkis eelmisel nädalal Volley.ee-le enne kohtumist Saaremaaga, et loodab eelseisvatest mängudest punkte teenida. «Terve hooaeg on kujunenud selliselt, et oleme hakanud tugevamatele vastu, aga võitu pole kätte saanud, vaid nõrgemaid oleme võitnud. Peale Saaremaa ootab veel ees mäng Pärnuga, neile püüame siis jälle vastu hakata ja ka võita. Edasi tulevad veel Selver ja Limbaži, neist mängudest püüame punkte saada,» rääkis Toode.

Toode sõnul on meeskonnas hetkel väike haigustelaine. «Gripp vist jõudis kohale, aga loodan, et pühapäevaks on kõik platsis. Ja kui polegi, siis küll saavad vahetusmehed hakkama, meil pinki on. Ka bravuur hakkab vaikselt tulema, RTU vastu andsime hiljuti korraliku lahingu ja püüame allesjäänud mängudest võtta maksimumi. Seda teab aga vaid vanajumal ise, millisel kohal keegi põhiturniiri lõpetab, sel hooajal on võimatu midagi ette ennustama hakata,» lisas Toode.

Rakvere tänane vastane OC Limbaži/MSĢ paikneb liigatabelis 10 punktiga eelviimasel kümnendal kohal, olles teeninud senise 17 vooruga vaid kolm võitu. Daugavpilsi ülikooli võistkond jääb neist ühe enam peetud mängu juures kolme punkti kaugusele, ühe võiduga viimasel positsioonil asuv Jelgava meeskond aga nelja silma kaugusele. Kogu liigatabel on nähtav SIIT.

Tagasi üles