N, 30.03.2023

Eesti koondis teenis konkurendi vea tõttu tagantjärele parema tulemuse

Postimees Sport
Eesti koondis teenis konkurendi vea tõttu tagantjärele parema tulemuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti koondis USAs Mehhiko fänniga, (paremalt) Harri Kullas, Hardi Roosiorg ja Tanel Leok.
Eesti koondis USAs Mehhiko fänniga, (paremalt) Harri Kullas, Hardi Roosiorg ja Tanel Leok. Foto: Karli Saul/SCANPIX

Täna Rahvusvahelise motoföderatsiooni (FIM) saadetud pressiteates antakse teada, et ühe Itaalia sõitja tsikli kütus ei vastanud mullu oktoobri alguses USAs Red Budis peetud Rahvuste krossil FIMi kehtestatud nõuetele ja Itaalia koondise tulemus tühistati. Seoses sellega tõusis Eesti koondis kaheksandale kohale.

Pressiteates seisab, et Red Budis kontrolliti ühtekokku kaheksa sõitja tsikli kütust ja ainsana ei vastanud nõuetele itaallase Michele Cervellini tsiklil kasutatud kütus. Itaallased apellatsiooni ei esitanud, mistõttu otsustas FIM itaallaste tulemuse tühistada. Itaallastele oli see väga ebameeldiv uudis, kuna nad said Ameerikas teise koha.

Värskendatud tulemuste põhjal said prantslaste järel seega teise koha hollandlased ja kolmandaks tõusid britid. Team Estonia, koosseisus Tanel Leok, Hardi Roosiorg ja Harri Kullas, kerkis samuti koha võrra ja nad olid sarnaselt 2017. aastale taas kaheksandad.

2018. aastal Red Budis kütusekontrollis käinud sõitjad: Michele Cervellin (Itaalia), Justin Barcia (USA), Jeremy Van Horebeek (Belgia), Eli Tomac (USA), Jordi Tixier (Prantsusmaa), Aaron Plessinger (USA), Hunter Lawrence (Austraalia) ja Antonio Cairoli (Itaalia).

2019. aasta Rahvuste kross sõidetakse Hollandis Assenis ning aasta hiljem kuulsal Erneé rajal Prantsusmaal.

Märksõnad
Tagasi üles