Manchesteri tume õhtu: City sai šokk-kaotuse, United pääses hädise viigiga

Kuulsate Hispaania treenerite duellis võttis Rafael Benitez (vasakul) Pep Guardiola üle üllatusvõidu, Foto: Lindsey Parnaby / AFP

Inglismaa jalgpalliliigas tabas valus tagasilöök mõlemat Manchesteri suurklubi. City kaotas 1:2 Newcastle’ile, United pidi koduses duellis Burnleyga rõõmu tundma 2:2 viigist.

City asus juba 24 sekundi (!) järel Sergio Aguero löögist Newcastle’is juhtima, kuid teine poolaeg kuulus võõrustajatele. 66. minutil lõi Samuel Rondon 1:1, 79. minutil Matt Ritchie penaltist 2:1.

See oli Pep Guardiola hoolealustele Premier League’i hooaja neljas kaotus. Kui liider Liverpool saab täna koduväljakul jagu Leicesterist, kasvatab ta edu City ees taas seitsmepunktiliseks. Seejuures on omapärane, et Newcastle’i praegune peatreener on endine Liverpooli juhendaja Rafa Benitez.

Newcastle - Manchester City mängu kokkuvõte:

Erinevate statistiliste ja ajalooliste näitajate põhjal hooaja lõpptulemusi prognoosiv lehekülg Goalimpact arvutas pärast eilseid mänge välja, et Liverpooli meistritiitli tõenäosus on nüüd koguni 78,1% (Manchester City 17,4).

Manchester United jäi Old Traffordil 0:2 kaotusseisu, suutis meeletu lõpuga välja võidelda 2:2 viigipunkti, kuid peatreener Ole Gunnar Solskjæri kaheksamänguline võiduseeria pärast ametisse asumist sai otsa. ManUnitedi tabamused sepistasid Paul Pogba 87. ja Victor Lindelöf teisel üleminutil. Kuna Londoni Arsenal võitis, tõusis pealinna klubi tabelis puhtalt neljandaks ja jättis Punased Kuradid üksi viiendaks.

Manchester United - Burnley mängu kokkuvõte:

Eilsed tulemused:

Newcastle – Manchester City 2:1, Manchester United – Burnley 2:2, Arsenal – Cardiff 2:1, Fulham – Brighton 4:2, Huddersfield – Everton 0:1, Wolverhampton – West Ham 3:0.