Tallinnas elanud BMXi maailmameister: Eesti talendid vajavad küpsemisaega

Kui Justin Dowell eile Suurhalli jõudis, polnud Simple Sessioni park veel päris valmis. Tänaseks on ja hommik toob kaasa esimesed trennid. FOTO: Viljar Voog

Valitsev freestyle BMXi maailmameister Justin Dowell jumaldab Simple Sessioni võistlusparki, kiidab Eesti sõitjate andekust, kuid rõhutab, et nende maailmatasemele jõudmiseks ei ole muud rohtu kui aeg ja treenimine.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Justin, sa ei ole Simple Sessionil teps mitte esimest korda. Mis mulje sulle eelmiste aastate võistlused on jätnud?

Esimest korda, kui Simple Sessionil käisin, 2017, oli see ilmselt kõige rõlgemalt äge rada, mida elus sõitnud. Ma olen harjunud käima võistlustel, kus pargid on standardi järgi ehitatud ja sarnased. Simple Session pakub igal aastal midagi uut ja ma ei taha pärast koju minna, sest see park on nii imeline.

Kui sa sellega nõus ei ole, siis räägi natukene vaiksemalt, et meie ümber istuvad korraldajad ei kuuleks, aga nemad väidavad, et see võistlus on talvise rula- ja BMX-kalendri tippsündmus …

Absoluutselt! Enamik võistlusi toimub ju suvel ja see on põhimõtteliselt ainus, mis sel ajal kavas on. Sellepärast tulevadki paljud siia võistlema, sest see pakub talvel midagi põnevat, kui muidu poleks eriti miskit teha. Simple Session teeb talve sportlastele meeldejäävaks.

Tagasi üles
Back