Kelly Sildaru loobus täiskasvanute MMil Big Airi hüpetest
Lisatud Tõnis Sildaru kommentaar

Kelly Sildaru sooritus Big Airi hüppevõistlusel. FOTO: NORSK TELEGRAMBYRA AS / REUTERS

Eelmisel nädalal USAs Aspenis peetud X-mängudel kolm medalit võitnud freestyle-suusataja Kelly Sildaru pidi täna USAs Park Citys tegema oma esimese stardi täiskasvanute MMil, kuid loobus liiga vähese hoo tõttu Big Airi hüpete kvalifikatsioonivõistlusest.

«Põhjus on täpselt sama, mis kaks aastat tagasi Norras X-mängudel – lihtsalt ei ole hoogu. Kelly tuleb siia ehitatud tornist mööda väga kõrge mäe pealt ja ei hüppa välja. See osa on liiga lauge ehitatud. Juba väga lihtsate hüpetega on Kellyl keeruline, aga raskete hüpetega oleks seda tõukejõudu veelgi vähem. Ilm on ilus ja tuult pole, aga mis teha,» selgitas Kelly treenerist isa Tõnis Sildaru Postimehele.

«Ebameeldiv on ikka, kuna tegu on esimese stardiga täiskasvanute MMil, aga pole midagi teha. Loodetavasti rennisõidus ja pargisõidus probleeme ei teki,» lisas ta.

Pargisõidu kvalifikatsioon on kavas Eesti aja järgi teisipäeval kell 18.50 ja finaal kolmapäeva õhtul kell 20. Rennisõidu kvalifikatsioonivõistlus toimub neljapäeval kell 18.10 ja finaal järgmisel laupäeval kell 20.

Enne võistlust:

Eelmisel nädalavahetusel tegi Sildaru X-mängudel ajalugu, kuna mitte kunagi varem pole ükski suusataja võitnud ühtedelt mängudelt medalit nii rennisõidus (hõbe), pargisõidus (kuld) kui ka Big Airi hüpetes (pronks).

Big Airi kvalifikatsioonivõistlusel on sportlastel kaks katset, millest läheb arvesse parem tulemus. Kokku on kvalifikatsiooni stardinimekirjas 19 nime ning Sildaru asub hüppejärjekorras kümnendal real. Finaali pääsemiseks tuleb jõuda kaheksa parema sekka.

Big Airi finaalvõistlus toimub Eesti aja järgi 3. veebruaril ehk laupäeva ööl vastu pühapäeva kell neli. Lisaks teeb 16-aastane eestlanna MMil kaasa veel pargi- ja rennisõidus.

Tagasi üles
Back