Venemaale mängima läinud Ukraina vutitäht ei tohi enam koondist esindada

Jaroslav Rakitški Ukraina koondise särgis

FOTO: SRDJAN ZIVULOVIC/REUTERS/Scanpix

Viimase kümne aastaga sai Donetski Šahtari kaitsja Jaroslav Rakitški Ukraine jalgpallikoondises kirja 54 mängu, mille jooksul ta lõi 5 väravat. Nüüd, kui mees klubi vahetas, ta enam koondise vaatevälja ei kuulu.

Põhjus peitub 29-aastase mängumehe uues leivaisas. Terve senise karjääri Šahtari esindanud Rakitški sõlmis 28. jaanuaril kolme ja poole aasta pikkuse lepingu Peterburi Zenidiga. Šahtar teenis üleminekult 10 miljonit eurot.

Venemaa ja Ukraina suhted on teatavasti erakordselt teravad ja Rakitškii polnud enda poolelt varasemalt midagi teinud, et end koondise fännidele lähendada. Ukraina meedia väitel oli Rakitški üks vähestest jalgpalluritest, kes ei laulnud matšidel kaasa riigihümni. Väidetavalt olid seepärast pahased ka mitmed koondislased.

Pärast Zenidiga liitumise uudist kurjustasid fännid mehe sotsiaalmeedias, et kuidas too julges minna mängima just Venemaale ning nüüd olevat Ukraina jalgpalliliitki andnud kinnituse, et edaspidi Rakitškiga koondise kandidaatide seas ei arvestata. Mängija ise jäi uudises väljapeetuks mainides, et vahetas ühe tippklubi teise vastu ja kavatseb endast Venemaal anda 100 protsenti.

Venemaa-suunalist spordipoliitikat tehakse Ukrainas veelgi. Näiteks väljastas kohalik spordiministeerium eelmisel aastal käskkirja, mille järgi ei saa Venemaal toimuvatel võistlustel osalevad sportlased riigipoolset toetust.

Tagasi üles