Nantes nõuab lennuõnnetuses kadunud jalgpalluri eest üleminekutasu

Emiliano Sala oli just sõlminud unelmate lepingu, ent lennuõnnetus nõudis tema elu.

FOTO: Simon Galloway / PA Wire/PA Images

Lennuõnnetuses kadunuks jäänud Emiliano Sala endine koduklubi Nantes nõuab argentiinlase eest Cardiff City jalgpalliklubilt üleminekutasu, vahendab BBC.

Sala oli lendamas Walesi, et liituda oma uue koduklubi Cardiff Cityga, kes pidi maksma mehe ülemineku eest Prantsusmaa kõrgliigaklubile Nantes 15 miljonit naela. Piper PA-46 lennuk ei jõudnud aga sihtkohta ning selle leidmiseks algatati otsingud, mille võimud lõpetasid kolm päeva pärast õnnetust.

Sala perekond ei andnud alla ning kogus ühisrahastuse kaudu üle 300 000 naela otsingute jätkumiseks. Lõpuks leiti alla kukkunud lennukivrakk leiti La Manche’i väinast Guernsey saare lähistelt üles.

Koos Salaga oli lennukis ka piloot David Ibbotson. Vee all olevast lennukivrakist olla visuaalselt näha ka ühte surnukeha, ent siiani pole täpsustatud, kas tegemist on piloodi või jalgpalluriga.

Lennukivrakk

FOTO: HANDOUT / REUTERS

Siiski pole Nantes ja Cardiff City omavahel siiani kokkuleppele saanud, mis saab üleminekutasust. Kokkulepitud üleminekusumma oli 15 miljonit naela, lisaks boonusena 3 miljonit naela, kui Cardiff ei lange Inglismaa kõrgliigast välja. Ajalehe The Telegraph allika kohaselt jättis Cardiff kokkulepitud ajaks esimese ülekande tegemata, soovides välja selgitada, kas ta üldse on kohustatud Sala eest üleminekutasu maksma.

Nantes BBC Walesi andmetel seda asja aga nii ei jäta ning on üleminekutasu siiski välja nõudmas. Summat oodatakse 10 päeva jooksul.

Tagasi üles