Tänak Rootsi ralli eel: tean, et Toyotale sobivad need olud
Mäkinen ootab etapivõitu

Ott Tänak ja Martin Järveoja mullusel Rootsi rallil.

FOTO: Ray Põder

Eesti parim rallisõitja Ott Tänak ütles järgmisel nädalal peetava Rootsi MM-ralli eel, et loodetavasti lõpeb tänavune etapp edukamalt, kui eelmisel aastal saadud üheksas koht.

«Tunneme, et oleme Rootsi ralliks hästi ette valmistunud, kuid alati on keeruline täpselt teada, milliste oludega me silmitsi seisma peame. Eelmisel aastal oli palju lund ning suured lumevallid, mida ühelt õigelt talverallilt ootadki,» meenutas Tänak.

«Meie jaoks oli raske oma stardipositsiooni tõttu (Tänak alustas teisena – toim) võistelda, kuna värskel lumel puudus hea pidamine. Loodetavasti on meil sel aastal parem võimalus, et suures mängus kaasa lüüa. Kui olud mängivad sinu kasuks, siis võib tulla väga lõbus sündmus koos kiirete ja sujuvate katsetega ning me teame, et meie masin võib sellistes oludes olla väga hea,» lisas hooaja avaetapil kolmandal kohal lõpetanud Tänak.

Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen ootab Rootsist aga etapivõitu. «Pärast tugevat hooaja algust Monte Carlos olen ma kindel, et suudame võidelda Rootsi rallil etapivõidu nimel. Eelmisel aastal olime veidi hädas stardipositsiooni tõttu, kuid ma usun, et tänavu me ei pea selle üle liiga palju muretsema,» ütles ise rallisõitjana neljal korral maailmameistriks kroonitud Mäkinen.

«Oleme teinud Soomes viimastel nädalatel väga hea ettevalmistuse ning teame, et meie masin peaks Rootsi kiirete teedega hästi kokku sobituma,» lisas ta.

Autoralli MM-sarja teine etapp Rootsi ralli on kavas 14.–17. veebruaril.

MM-sarja üldseis sõitjate arvestuses:

  1. Sébastien Ogier (Citroën Total WRT) 29 punkti
  2. Thierry Neuville (Hyundai Shell Mobis WRT) 21
  3. Ott Tänak (Toyota Gazoo Racing WRT) 17
  4. Kris Meeke (Toyota Gazoo Racing WRT) 13
  5. Sébastien Loeb (Hyundai Shell Mobis WRT) 12
  6. Jari-Matti Latvala (Toyota Gazoo Racing WRT) 10

MM-sarja üldseis tiimide arvestuses:

  1. Hyundai 30 punkti
  2. Citroën 25
  3. Toyota 25
  4. M-Sport 14
Tagasi üles