Hermet ja Kazakauskas viskasid kahe peale kokku 41 punkti, kuid Tartu kaotas lätlastele

Julius Kazakauskas (palliga).
Julius Kazakauskas (palliga). Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti-Läti korvpalliliigas pidid Tartu Ülikool ja Tallinna Kalev/TLÜ tunnistama vastavalt BK Ogre ning BK Ventspilsi paremust. Riia VEF oli 102:63 üle Jekabpilsist.

Tallinna Kalev/TLÜ – BK Ventspils 65:84 (19:20, 8:29, 18:11, 20:24)

Tasavägiselt kulgenud avaveerand kuulus Ventspilsile 20:19. Kohtumise võtmekohaks oli teine veerandaeg, kui seisult 22:25 tegid külalised 19:2 spurdi. Karl-Johan Lipsu kaugviskest vähenes vahe 17 punktile, aga Ronalds Zakise ja Ingus Jakovicsi abiga haaras Ventspils poolajaks 49:27 edu.

6.07 enne kolmanda veerandaja lõppu olid lätlased juba 26 silmaga juhtimas. Seejärel tegi Kalev/TLÜ aga 13:3 spurdi ning viimane neljandik algas seisult 45:60. Ronald Eric McGhee juuniori eestvedamisel jätkasid võõrustajad tagasitulekut ja kolme minuti möödudes oli vahe kõigest seitse punkti. Jakovics vastas aga kolmepunktiviskega, Ousmane Drame tõi neli silma ja Maris Gulbis lisas kaks punkti – sellega oli Ventspilsi eduseis 75:59. Kodumeeskond ülejäänud viie minutiga enam põnevust tagasi tuua ei suutnud ja vastu tuli võtta kindel kaotus.

Maris Gulbis viskas Ventspilsi kasuks 24 punkti ja võttis 7 lauapalli. Ingus Jakovics lisas 12, Janis Beržins 9, Ronalds Zakis 8 ning Jonathan Arledge 7 silma.

Kalev/TLÜ parimaks kerkis 21 punkti toonud Ronald Eric McGhee juunior. Taylor Stafford viskas 11 silma, kaksikduublile oli lähedal Leemet Loik, kelle nimele jäi 7 punkti ja 10 lauapalli.

BK Ogre – Tartu Ülikool 99:89 (25:18, 30:20, 30:26, 14:25)

Ogre läks kohtumist 5:0 juhtima, aga seitsme minuti möödudes tartlased viigistasid seisu 12:12 peale. Kodumeeskond vastas 6:0 spurdiga ja pärast Kregor Hermeti realiseeritud vabaviskeid lõppes avaveerand lätlaste 25:18 eduseisust. 2.23 möödudes oli Ogre pääsenud 33:20 ette. Tartul õnnestus korra veel üheksa punkti kaugusele tulla, aga võõrustajad sammusid järk-järgult eest ära ja poolajaks oli vahe 17 punkti.

Järgmise kümne minutiga viskas Ogre veel 30 punkti külaliste 26 vastu ja viimane neljandik algas nii nende 85:64 juhtimisel. Järgneva 19 sekundi jooksul tabas kaugviske Hermet ja kiired kaks punkti tõi lisaks Julius Kazakauskas, millega oli Tartu vähendanud vahe 69:85 peale. Ogre suutis ikkagi 20 punkti piirimail püsida, aga seisult 77:95 tegid külalised 7:2 spurdi ja 2.09 enne lõpuvilet oli Ogre juhtimas 98:87. Rohkemaks siiski suutelised ei oldud ja Märt Rosenthali lähiviskest vormistati lõppseisuks 99:89.

Janis Poznaks viskas Ogre parimana 19 punkti. Kristaps Dargais tegi kaksikduubli 17 punkti ja 13 lauapalliga, Renars Magone lisas 15 ja Rinalds Sirsninš 14 silma.

23 punkti toonud Kregor Hermet oli Tartu resultatiivseim. Julius Kazakauskase nimele jäi 18 silma ja 10 lauapalli, võrdselt 10 punkti viskasid Arnas Velicka, Kent-Kaarel Vene ja Robin Kivi.