Konkurentide ülistuslaul Sildarule: fenomenaalne, imeline, hullumeelne

Vasakult: Cassie Sharpe, Kelly Sildaru ja Brita Sigourney MMi poodiumil.

FOTO: TOM PENNINGTON/AFP/SCANPIX

Kelly Sildaru, maailmameister! Eesti suusastaar võttis eile õhtul Park City rennis oma trikkidepagasist välja selg-ees ehk switch 1080-kraadise triki, mida ta isegi ei teadnud seal peituvat. See tõi 95 punkti ja andis Sildarule napi 0,6 silmaga edu rennisõidu suurima staari Cassie Sharpe’i ees.

«Kelly pani kokku fenomenaalse sõidu. Olen tema üle õnnelik, aga ilmselgelt ka veidi pettunud, et ise esikohast ilma jäin,» kiitis Sharpe pärast võistlust pressiteate vahendusel.

Vast pareminigi näitas kanadalanna emotsioone aga vahetult võistlusele järgnenu. Pärast 17-aastase Sildaru sooritust jäi Sharpe’ile viimase laskumise võimalus, kuid Pyeongchangi olümpiavõitja eksis kohe sõidu algul ja kulges niisama finišisse, haaras seal Sildaru kiivrist ning kisas talle näkku. Mitte vihaselt vaid emotsioonist, mida võib kirjeldada nii: kui-sa-ei-oleks-nii-äge-ja-ei-teeks-pidevalt-ajalugu-siis-ma-oleks-kuri-et-sa-mu-ees-kulla-võidad.

Kolmandaks jäi vanim finaalvõistlusel osaleja, 29-aastane Brita Sigourney, kelle skoor oli 90,60. «Päris hull on mõelda, et olen Kellyst nii palju vanem, aga imeline on näha, kuidas ta ala piire nihutab. Kelly on nii noor ja oma vanuse kohta nii hea. Lausa hullumeelne,» rääkis Ameeriklanna koondise kodulehel. «Ma olen vist nüüd kõige vanem alles jäänud võistleja, aga eelmisel aastal veel nii polnud… Ma olen viimased kümme aastat võistlenud tüdrukutega, kes on minust vanemad ja järsku on nad kõik kadunud ja mina olen viimasena alles.»

Kas tänavu Dew Touril ja X-mängudel neljandaks jäänud ameeriklanna kavatseb tõelise vanuri, 31-aastasena osaleda ka 2022 Pekingi OMil, otsustab ta tuleval talvel.

Tagasi üles