Suusaliidu president Laane: Kellyle järelkasvu leidmiseks on vajalikud tingimused loodud

Eesti suusaliidu president Andreas Laane tundis rõõmu sellest, et Kelly Sildaru tippu jõudnud on. Lisaks rääkis Laane ka sellest, mida on suusaliit selleks teinud, et ka tulevikus samal alal noori Eestist tulemas oleks. 

Peame tänama Eesti Meediat, see oli esimene suurem sponsor, kes sai Eestist Kellyle leitud. Täna anti teada, et ka Tallinna linn on samuti tulnud Kellyt toetama. Eks raha pole kunagi piisavalt, aga Kelly saab kindlasti tänu sellele edaspidi oma taset tõsta," rääkis Laane. 

«Sildarude tiimis on ka Henry tulemas, nad vajavad määrijaid juurde, suusatamine on kallis ala. Kui vaadata kust Kelly tulnud on, on tulemust tehtud väikese rahaga. Reaalses elus möödub kogu hooaeg välismaal, see on üks suur kulu ega siin midagi üle ei jää,» rääkis Laane täpsemalt rahastusest.

Eesti freestyle-suusatamise tulevikku on Laane sõnul suusaliit samuti panustanud: «Meil on mitu aastat käinud noortesari ja treeneritele on viidud läbi koolitused, tänu millele on meil litsentseeritud treenerid. Sellega on suusaliit nüüdseks 3-4 aastat aktiivselt tegelenud.»


«Järelkasvust rääkides on meil mõned sellised lubavad poisid, kes Nõmmel kõvasti rügavad. Sellised Kelly võidud toovad kindlasti neid juurde. Suusakeskused on teinud palju tööd, et noori saaks peale tulla, kõik on olemas. Kas on nii pühendunud lapsi ja lapsevanemaid, nagu on Sildarude perekonnas, on teine küsimus,» lausus Laane.

Tagasi üles