Hirscher võitis seitsmenda MM-tiitli, Laine debüüt lõppes katkestamisega

18-aastane Eesti mäesuusataja Tormis Laine tegi täna Rootsis Ares peetavatel mäesuusatamise maailmameistrivõistlustel oma MM-debüüdi, kuid eestlane tegi meeste slaalomis poolel maal eksimuse ning katkestas.Esimese laskumise kõige kiirem oli austerlane Marcel Hirscher. Teisel kohal on prantslane ALexis Pinturault (+0,56), kolmas Marco Schwarz (+1,22). Teine laskumine on kavas Eesti aja järgi kell 15.20, 

Hirscher edestas kahe laskumise põhjal hõbemedali võitnud kaasmaalast Michael Matti 0,65 sekundiga. Kolmikvõidu kindlustas austerlastele Marco Schwarz, kes kaotas Hirscherile 0,76 sekundiga.

Hirscherile oli see karjääri seitsmendaks MM-tiitliks ning kolmandaks MM-tiitliks slaalomis. Lisaks seitsmele MM-kullale on austerlase auhinnakapis neli MM-hõbedat.

Tormis Laine sõit:

ENNE VÕISTLUST:

Kvalifikatsioonis oli Laine viies. Avalaskumise läbis ta ajaga 46,78 ning oli avalaskumise järel üheksas, kuid teisel katsel oli tema aeg 49,18 ning konkurentidega võrreldes tõusis ta viiendaks. 

Ainsa eestlasena MMil kaasa tegev Laine valmistub 25.-26. veebruaril toimuvaks juunioride MMiks Itaalias Val di Fassas, kus meie mäesuusatajal on plaanis startida nii suurslaalomis kui slaalomis.

Mullu olümpiamängudel 40. koha saanud Laine langetas osalemisotsuse viimasel hetkel, viimati startis Eesti mäesuusataja MMil 2015. aastal.

Teine sõit järelvaadatavana:

Tagasi üles
Back