Järelvaadatav: Tartu Maratoni võitja selgus grupifinišis, eestlane kaheksas

46. Tartu Maratoni võitis soomlane Niko Koskela, kes sõitis rekordilise aja 2:31.08. Suurepärastes oludes toimunud maratonil oli grupifinišis kaheksas Mart Kevin Põlluste, kes kaotas Koskelale 5,7 sekundiga. Tartu Maratoni Facebookilehekülg tegi üritusest ka otsepilti. NB! kommentaar on inglise keeles!

Koskelale järgnesid prantslane Damien Tarantola (+1,4) ja šveitslane Fabio Lechner (+2,9).

«Suurepärane on olla esimene soomlasest võitja! Vaatasin, et ükski soomlane pole varem Tartu Maratoni võitnud ning mõtlesin, et võtan täna selle võidu ära. Olud olid väga kiired, mis tegi rekordi võimalikuks,» ütles Koskela.

Naiste seas kordas mullust vägitegu rootslannast Worldloppeti karikasarja liider Maria Gräfnings (2:50.59,2). Talle järgnesid kahekordne Tartu Maratoni võitja Tatjana Mannima (+03.04) ning prantslanna Marie Kromer (+04.38). Samal ajal põhidistantsidega oli kavas ka nostalgiahõnguline Tartu Maraton Vintage.

Ühtekokku registreeris eelmise aastatuhande varustusega 63 ja 31 km distantsidele 104 retrosõitjat. Kokku pani end tänastele põhisõitudele kirja 4867 suusasõpra, neist 3506 pikemale 63 km distantsile ja 1361 lühemale 31 km distantsile.

ENNE MARATONI: 

Tänavust talve võib pidada parimaks pärast 2013. aastat ning kuigi viimase nädala sulailmad on maratoniraja lumekatet vähendanud, toimub suusapidu teist aastat järjest plaanipäraselt.

«Vaadates raja praegust olukorda ning nädalavahetuse ilmaprognoose, usume, et maratonirada on pühapäeval täies ulatuses vähemalt rahuldaval tasemel suusatatav. Suurem mure on teeninduspunktide ning finišiala parklatega, mida väga suur autode hulk võib liigselt koormata. Seetõttu palume osalejatel raja äärde kutsuda võimalikult vähe autodega kaasaelajaid,» ütles Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk.

13. veebruari seisuga on end Tartu Maratoni põhidistantsidele kirja pannud 4810 suusatajat, mida on ligikaudu 1200 võrra enam kui mullu.

46. Tartu Maratoni 63 km distants stardib pühapäeval Otepäält kell 9.00, suusamaratoni võitja eeldatav finišeerumise aeg on 11.40. Lühema ehk 31 km suusatajad saavad Arulast lähte kell 12.30.

Tagasi üles
Back