Marek Niit plaanib suvel uuesti 46 sekundit rünnata

Marek Niit (271) pidi seekord noorematele konkurentidele alla vanduma.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti kõigi tõketeta välisprindidistantside rekordite omanik pidi leppima tänavustel sisemeistrivõistlustel kolmanda kohaga. Praegu pigem suvele mõtlev Niit võttis enese sõnul oma hetkevõimetest maksimumi.

«Võtan päeva kokku väga positiivselt, sest ületasin viie sajandikuga oma ootuseid,» sõnas Niit talle omase lõbususega ning lisas, et eesmärk oligi alla seitsme sekundi joosta. Kui eeljooksus jäi ta päeva kiireimast Hans-Christian Hausenbergist kaugele maha ning lõpetas enda kohta üllatavalt tagasihoidliku 7.12-ga, siis finaalis võttis vanameister end juba tõsisemalt kokku ning kirja läinud 6,95 tagas Hausenbergi (6,83) ja Henri Saia (6,84) järel kolmanda koha.

Niit, kelle parimad jooksud jäävad 4 – 5 aasta tagusesse aega on võtnud nõuks end suveks jälle enam-vähem rahuldavasse vormi saada. Kolmandat nädalat jälle tõsisemalt harjutav Niit treenib praegu pealinnas koos 400m tõkkejooksja Erik Jagoriga. Hetkel aetakse taga 400 meetriks vajalikku kiiruslikku vastupidavust, kuid suvel plaanib Niit kõigil sprindialadel välja tulla. Plaan on aidata tõsisematel võistlustel ka 4X100 ja 4X400m teatejooksjaid. «Kui igapäevaselt teha, mida ma pole juba paar aastat teinud, siis miks mitte jälle ka 46-ga joosta,» märkis Niit, kelle 400m Eesti rekord on 45,74.

Tagasi üles