Mattias Käidi meeskonnakaaslane seisab silmitsi kolmeaastase vangistusega

Ben Davis

FOTO: twitter

Singapuri jalgpallitähte Ben Davisist võib unistuse täitumise asemel oodata hoopis vanglakaristus, sest mees pole riigi ees täitnud sõjaväekohustust.

18-aastane jalgpallur sõlmis eelmisel aastal kahe-aastase lepingu Inglismaa kõrgliigaklubi Fulhamiga ning temast sai esimene Kagu-Aasia mängija, kes on murdnud end Inglismaa kõrgliiga meeskonda.

Paraku võib tema unistus Inglismaal jalgpalli mängida järgmiseks kolmeks aastaks kustuda, sest just nii pika vangistusega seisab ta sõjaväekohustusest eemalehoidmise pärast silmitsi.

«Härra Benjamin Davisel on kohustuslik sõjaväeteenistus läbimata. Samuti viibiv ta välismaal ilma kehtiva väljumisloata,» kirjutas Singapuri kaitseministeerium oma kodulehel.

Singapur on varasemalt andnud tähtajalise vabastuse sõjaväeteenistusest vaid käputäiele sportlastele. Näiteks on nii oma kohustust riigi ees saanud edasi lükata ujuja Joseph Schooling, kes võitis Rio olümpiamängudel riigi ajaloo esimese kuldmedali, kui krooniti olümpiavõitjaks 100 meetri liblikujumises.

Tagasi üles