Alutaguse Öömaraton tekitab suusasõprades elevust

Alutaguse maratoni start 2018 aasta talvel

FOTO: Tarmo Haud

Alutaguse Maratonil on lund pool meetrit! Korraldajad ootavad miinuskraade, et saaks hakata rada hooldama. Miinuskraadid peaks saabuma täna õhtuks ja tooma ka lumesaju. Kindlasti saab selle aastane suusapidu toimuma pikal 44 km ringil. 

Esimest korda kahepäevasena toimuva maratoni programmi avasõiduna läheb reedel kell 20.00 ööpimeduses Alutaguse Öömaratoni 22 km rada suusatama 150 pealampidega varustatud suusasõpra. Korraldajad seadsid esimest korda toimuval sõidul piirarvuks 100 osalejat, mis täitus ootamatult kiiresti ja tuli organiseerida lisanumbreid ja osalejate meeneid. «Oleme positiivselt üllatunud, et suusasõpradele selline seikluslik suusasõit korda läheb. Pimedas suusatamine teeb meeled erksaks ja loodust saab nautida hoopis teisel moel kui tänavavalgustuse- võii päevavalges - kõik tundub suurem kiirem ja ilusam,» sõnas Alutaguse Maratoni peakorraldaja Robert Peets. 

Lumeprobleemide käes tänavune maraton ei vaevle

FOTO: Roland Peets

«Lumeolud on Alutagusel endiselt suurepärased ning mujal Eestis kurja teinud vihm ja plusskraadid ei ole Ida-Virumaalt lund viinud. Suurem osa 44 km pikkusest rajast on kaetud ligi poolemeetrise lumekihiga ja ka raja ümbruses on lumi vähemalt põlvini kui mitte puusani,» ütles Peets.

Laupäeval kell 11:00 antakse start 44 km põhisõidule ning kell 12:00 22 km poolmaratonile, mis mõlemad läbitakse klassikatehnikas. Kahe stardi vahepeal toimuvad Mini-Estoloppeti Saare lastesõidud. Maratonipaigas on avatud ka Alutaguse Seikluspark kolme tuubiraja ja linttõstukiga ning kohvik, ehk tegemist leiab kogu perele.

Maaliline Alutaguse maratoni maastik

FOTO: Roland Peets

Tagasi üles
Back