K, 1.02.2023

F1 parima GP kohal kõigub kärpekirves

Viljar Voog
F1 parima GP kohal kõigub kärpekirves
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mehhiko GP
Mehhiko GP Foto: imago/HochZwei/Scanpix

Järgmisest hooajast võib Mehhiko GP kuningliku vormelisarja F1 kalendrist kaduda, sest riik peab võidukihutamisesse miljonite suunamise asemel õigeks nende summade kulutamist taristu arendamisele, vahendab Motorsport.com.

Mehhiko naasis 2015 23-aastase pausi järel F1-karusellile ja selles ajast alates on võistluse eestvedajad igal aastal hooaja lõpus toimuval auhinnajagamisel koju viinud kõige paremini korraldatud etapi preemia. See kiitus on tulnud aga kõrge hinnaga, sest väidetavalt panustas Mehhiko riik juba esimese etapi korraldamisse 19 miljonit eurot.

Nüüd on Mehhikol aga muud riiklikult huvid: valmis tuleb ehitada ca 1500 kilomeetrine rongiliin iidse Palenque linna ja Cancuni kuurordi vahel. «Teatud juhtudel toetati üritusi tursmiarengufondist ja selle vahendid on nüüd suunatud Maiade rongiliini ehitusse,» selgitas Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador. «Ma ei tea, kuidas on lood F1-lepingutega. Kui neil allkirja all pole, ei saa me seda ka anda.»

Mehhiko GP leping F1-sarja vedaja Liberty Mediaga lõppeb tänavuse GPga. Korraldajate sõnul tõi võistlus esimese kolme aastaga riiki 1,1 miljardit eurot, mis olevat 12-kordselt sinna panustatud summa. Seoses GP-etapi korraldamisega loodi nende aastatega ühtlasi 31 600 (!) töökohta.

«Toetame edaspidigi kõiki spordialasid, kuid seda kasinuse ning priiskamise ja raiskamiseta,» lubas Mehhiko president.

Märksõnad
Tagasi üles